ФОТО
Відкриття виставки «Тут Україна: Чорне море»
Коли: 27 лютого о 16:00.
Де: Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20).
Проєкт «Тут Україна: Чорне море» — відповідь на інформаційну війну. Це спроба протистояти спотворенню минулого та збереженню власної ідентичності. Виставка показує простір, де немає нейтральності: є чорне й біле, а сіре — ознака протистояння.
Одеський художник Стас Жалобнюк творить у мові солдата, бо сам має військовий досвід. У його роботах пейзаж втрачає нейтральність і набуває загрозливого, екзистенційного звучання.
Чорне море на цьому проєкті постає не як курорт чи сентимент; це стратегічний простір — ресурс і фронт.
У центрі композицій — хлібина з українського зерна, символізуюча розірвану, але живу Україну.
Вхід у день відкриття — безкоштовний.
Виставка триває до 12 квітня.
Графік: вівторок–неділя, 10:00–18:00.
Квиткова каса працює до 17:30.
Сатирична комедія «Різанина»

фото: Театр ОКО
Коли: 27 лютого о 19:00.
Де: Театр ОКО (вул. Театральна, 22).
Уявіть, що ви опинились у чужій квартирі й стали свідком абсурдної «різанини» між дорослими, котрі намагаються жити за моральними нормами західного суспільства. Хто і за що «різав», хто кому «наплював» — відповіді дасть сатирична комедія «HOMO SAPIENS! SAPIENS?» за п’єсою Ясміни Рези.
Квитки: 300–400 грн.
Музикотерапія в Homin Center. Лекція-розмова
Коли: 27 лютого о 19:00.
Де: HOMIN CENTER (вул. Ярославенка, 30).
Музикознавиця Вікторія Антошевська розвіє усталені міфи про класичну музику та поділиться практичними порадами, як за допомогою музики покращувати щоденне самопочуття.
Формат лекції поєднує теоретичну частину з елементами музичної терапії: камерна атмосфера стимулює діалог, обмін власним музичним досвідом, прослуховування фрагментів творів і рефлексію над їхнім емоційним впливом. Ви дізнаєтесь, які механізми стоять за впливом музики на тіло і психіку, і пересвідчитесь, що для «розуміння» класичної музики не обов’язкова спеціальна освіта — це доступно й захопливо.
Квитки: 150 грн.
Весняні студії з Анею Черноус: звичаї та обряди на межі зими й весни

фото: Шевченківський гай
Коли: 28 лютого о 14:00.
Де: Інформаційно-освітній центр Львівського скансену (вул. Чернеча Гора, 1).
Для кого: дорослі.
У народній традиції початок весни пов’язували з прикметами про погоду й майбутній врожай: це час веснянок, випікання «пташок» з тіста, приготування особливої каші, посіву розсади та сподівань на тепле літо.
Разом з етномузикологинею Анною Черноус ви:
- дізнаєтесь про свято Колодія (Масницю);
- навчитесь співати традиційні веснянки-заклички;
- спробуєте традиційну випічку — «жайворонків»;
- виготовите власноруч буковинську весняну прикрасу «марцішор»;
- погуляєте стежками музею і попробуєте «погукати» весну.
Вартість: 550 грн (входить вхідний квиток до музею, лекторій, майстер-клас з виготовлення «марцішорів» та матеріали, дегустація «жайворонків», теплий напій).
Реєстрація за посиланням.
«Таємний чат». Концерт-вистава за п’єсою Марʼяни Савки
Коли: 28 лютого о 18:00.
Де: «Копальня кави» (пл. Ринок, 11).
«Таємний чат» розповідає про самотність у багатоповерхівці, де сусіди багато про кого знають, але рідко говорять по-справжньому. Це історія про знайомство, що починається не з кави, а з будинкового чату: двоє людей шукають тепло в темні часи, а третій — випадковий, настирливий і кумедний — зʼявляється, коли ситуація стає надто серйозною.
У виставі лунатимуть авторські пісні:
- Марʼяни Савки — «Мені наснився чорний ліс», «Жінка із голосом чорних шовковиць», «Небеса», «Фаду», «Лінії доль»;
- Зіновія Карача — Dirty Blues, «Не зупинити осінь», «Сім»;
- Остапа Вакулюка — «Інколи здається».
У головних ролях — Марʼяна Савка, Зіновій Карач, Остап Вакулюк.
Музиканти й актори другого плану: Сергій Колесник (фортепіано), Сергій Гурін (гітара), Денис Тіхонов (бас-гітара).
Подія має благодійну мету: збір коштів на автомобіль для батальйону «Морок» 225 окремого штурмового полку ЗСУ.
Для участі потрібні реєстрація та донат від 300 грн із зазначенням імені та прізвища в коментарі.
Концерт «Горизонт»
Коли: 28 лютого о 18:00.
Де: Львівська національна філармонія (вул. Мирослава Скорика, 7).
У холодний лютневий вечір симфонічний оркестр INSO-Lviv пропонує програму, що закликає зупинитися й поглянути далі, за звичний горизонт. Це музика для тих, хто хоче відчути ширшу перспективу й змінити точку спостереження.
У програмі поєднані голоси трьох культур — української, скандинавської та західноєвропейської: різні інтонації й ритми, але спільне бажання подолати межі власного досвіду й відкрити нові горизонти.
Виконавці:
- Владислава Лученко — скрипка;
- Симфонічний оркестр INSO-Lviv;
- Пол Манн — диригент.
Програма:
- Михайло Вербицький. Симфонія № 7;
- Ян Сібеліус. Концерт для скрипки з оркестром;
- Роберт Шуман. Симфонія № 2.
Квитки: 250–800 грн.
Концерт квінтету Віктора Павелка з програмою «Internal Anxiety»

фото: Kontramarka
Коли: 1 березня о 19:00.
Де: Jam Factory Art Center (вул. Богдана Хмельницького, 124).
Віктор Павелко — відомий український джазовий саксофоніст і композитор, учасник численних фестивалів в Україні та Європі, проєктів DeepTone Project, Kyiv Big Band і Dennis Adu Big Band. Лауреат звання «Найкращий тенор-саксофоніст 2009 року» за версією Do#Dj.
Програма «Internal Anxiety» — авторська сучасна українська джазова музика Віктора Павелка, що відтворює переживання українців на початку повномасштабної війни та емоційний стан після місяців випробувань. Це історії про мирне життя, евакуацію, окупацію, дітей, віру в перемогу й надію на свободу.
Квитки: 450 грн.
Квіти в житті Соломії Крушельницької. Екскурсія Івана Дудича
Коли: 1 березня о 15:00.
Де: Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької (вул. Соломії Крушельницької, 23).
Соломія Крушельницька протягом життя отримувала безліч букетів, але серед них були такі, що мали особливе значення для її долі та творчості.
З дитинства вона плела вінки з польових квітів, потім носила витончені бутоньєрки з троянд. У її біографії зʼявляються троянди — зокрема букет від Джакомо Пуччіні — традиційні хризантеми, якими шанували артисток, а під час гастролей у далекі краї — кали. Світ квітів у її житті різноманітний і символічно насичений.
Квіти також відігравали роль на сцені оперного театру: букети ставали майже «персонажами» — від польових квітів у «Фаусті» до екзотичного шлейфу в «Чіо-Чіо-Сан».
Квитки: 100–200 грн.
Постдокументальний мюзикл «146 зірок, видимих неозброєним оком»
Коли: 1 березня о 18:00.
Де: Львівський академічний драматичний театр імені Лесі Українки (вул. Городоцька, 36).
Вікове обмеження: від 18 років.
Сучасна «норма», яку ми часто намагаємось дотримуватися, дедалі більше нагадує прокрустове ложе, що обрізає й стискає те, що не вкладається. Найбільший страх — боятися бути собою.
Чому так прагнемо вписатися в уявні рамки, безжально відкидаючи те, що не поміщається?
Як казав один із духовних авторитетів, у Декалог не увійшла проста істина — не бійся. Ми всі — Інші; «більшості» як такої нема. Зірки запалюються завдяки внутрішнім процесам, і думки інших не повинні визначати наш шлях.
Квитки: 400–450 грн.
Вистава «Серпень. Графство Осейдж»

фото: Театр «Воскресіння»
Коли: 1 березня о 18:00.
Де: Львівський академічний театр “Воскресіння” (пл. Генерала Григоренка, 5).
За п’єсою Т. Леттса.
Режисер-постановник — Алла Федоришина, заслужена артистка України.
Історія великої родини, у якій любові більше немає…
Це зіткнення поколінь — батьків і дітей, нездійснені надії, скелети в шафах великого дому й яскраві характери головних героїв.
Кожна людина — окремий світ, що переживає свій внутрішній катаклізм.
Хто зібрав їх у домі? Чому він змусив їх відвернутися один до одного? Він відкрив їм правду, але сам залишився в невіданні.
Хто він? Батько.
Хто вони? Родина — колись єдина, та тепер розірвана серпневою спекою, що спалила мости й лишила попіл на хвилях життя; кожен корабель тут — чиєсь понівечене життя, яке шукає пристані.
Квитки: 300–400 грн.
«Симфонія весни»
Коли: 1 березня о 18:00.
Де: Львівська національна філармонія (вул. Мирослава Скорика, 7).
У день весняного початку музична спільнота відзначає день народження Фридерика Шопена. Його музика вирізняється тонким психологізмом і емоційністю: меланхолія сусідить із спалахами пристрасті, а мажорні мотиви приховують тугу за недосяжною батьківщиною — контекст, близький і для нашого часу, коли Польща й інші території були під владою Російської імперії.
Виконавці:
- Марта Кузій — фортепіано;
- Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії;
- Ірина Вакуліна — диригентка.
Програма:
- Фрідерік Шопен. Концерт для фортепіано з оркестром № 2;
- Жорж Бізе. Сюїти «Арлезіанка» № 1 та № 2.
Квитки: 220–620 грн.
Створено за матеріалами: tvoemisto.tv
