У вівторок, 4 серпня 2026 року, о 18:00 у Львівському Фотомузеї (Львівський палац мистецтв, вул. Коперника, 17) відбудеться відкриття виставки світлин Олега Огородника та Романа Гериновича «Фотофестини на двох».
Про це повідомив Роман Метельський.
Особливістю експозиції є те, що всі представлені роботи створені в унікальній та витонченій техніці ціанотипії — одному з найдавніших способів безсрібного фотографічного друку. Глядачі отримають змогу побачити на власні очі магію монохромних відбитків у характерних насичено-синіх відтінках (так званій «берлінській лазурі»), які підкреслюють особливу фактуру, гру світла й глибину емоцій кожного кадру.
Виставка «Фотофестини на двох» поєднує творчі пошуки двох відомих майстрів світлопису — Олега Огородника та Романа Гериновича. Автори експериментують із альтернативними історичними процесами, демонструючи, як технологія ХІХ століття набирає нового сучасного звучання й художньої глибини в руках сучасних українських фотохудожників.
«Ціанотипія — це не просто технологія, це повернення до витоків фотографії як чистого мистецтва, де кожен відбиток є абсолютно неповторним і несе в собі відбиток душі автора та енергію моменту», — зазначають дослідники історії фотографії.
Подія відбувається під патронатом Львівської обласної ради та Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА, у співпраці з Українським Фотографічним Товариством (УФОТО), Львівським Фотомузеєм та Львівським палацом Мистецтв.
Інформаційну підтримку заходу надають Українське радіо. Львів, Четверта студія, Сайт про Захід України «Бомок», Інформаційна агенція «Гал-інфо», Громадський сайт Львова «Форпост», Інтернет-видання «Діло» та Фотографії Старого Львова.
Створено за матеріалами: point-lviv.com.ua
