Федеральний канцлер ФРН і прем’єр-міністр Великобританії запевнили Зеленського у готовності допомогти.
Про це президент України Володимир Зеленський повідомив у вечірньому відеозверненні, пише DailyLviv.com.
“Говорив з Федеральним канцлером Німеччини Фрідріхом Мерцом. Як завжди, дуже хороша розмова, є готовність допомагати і продовжувати підтримку, – запевняє Володимир Зеленський. – Поінформував, що вже погодив текст законопроєкту, який гарантує незалежність і дієвість антикорупційних інституцій в Україні. Важливо, що антикорупційні органи підтримали цей законопроєкт. Ми всі погодилися, що не має бути будь-яких втручань та впливів з боку Росії на роботу нашої антикорупційної інфраструктури. Запропонував Німеччині долучитися до експертизи законопроєкту. Фрідріх запевнив у готовності допомогти”.
Також Володимир Зеленський у четвер, 24 липня, у розмові з прем’єр-міністром Великобританії Кіром Стармером торкнувся питання підготовки законопроєкту щодо незалежності українських антикорупційних органів.
“Поінформував про підготовку законопроєкту, який посилить систему правопорядку та гарантує незалежність і дієвість антикорупційної інфраструктури. Кір запропонував залучити експертів, які можуть бути корисними для довгострокової співпраці. Домовилися бути в контакті щодо цього питання”, – повідомив Зеленський у соцмережах.
Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що законопроєкт, спрямований на зміцнення незалежності НАБУ і САП, буде внесений до Верховної Ради вже у четвер. Так швидко він зреагував на стурбованість керівництва ЄС і багатьох європейських країн, які висловили занепокоєність “надзвуковим” за швидкістю скоординованих дій президента, його офісу і Верховної Ради позбавленням незалежності антикорупційних структур НАБУ і САП. Що дуже суперечить намірам ЄС інтегрувати до себе Україну.
Ще раніше сьогодні група народних депутатів України зареєструвала інший проєкт закону – №13531 про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та закону України “Про прокуратуру” щодо відновлення незалежності антикорупційних органів. Серед ініціаторів законопроєкту – народні депутати від фракцій “Голосу”, “Слуги народу”, “Європейської солідарності” і “Батьківщини”.
За словами одного з ініціаторів документа, народного депутата від фракції “Голосу” Ярослава Железняка, законопроєкт передбачає повне скасування “всіх норм, які стосувалися НАБУ та САП” у законопроєкті №12414, ухваленому Верховною Радою 22 липня.
Інша співавторка проєкту закону, також депутатка від “Голосу”, Інна Совсун зазначила, що документ покликаний “зупинити демонтаж НАБУ і САП”. “Але рішення потрібне терміново – і воно у нас є. Вибачте, але після всього, що сталося позавчора, чекати на якісь рятівні ініціативи Володимира Зеленського – не випадає”, – написала вона у Facebook.
Ухвалення і підписання президентом Зеленським закону, що обмежує незалежність НАБУ і САП, викликало гостру критику і акції протесту в Україні. Також критично до ухваленого проєкту закону висловилися й міжнародні партнери України.