фото з відкритих джерел
Президент України Володимир Зеленський погодив текст законопроєкту, «який гарантує реальне зміцнення системи правопорядку в Україні, незалежність антикорупційних органів, а також надійний захист системи правопорядку від будь-якого російського впливу чи втручання». Про це він повідомив сьогодні, 24 липня.
«Текст збалансований.
Найголовніше – реальні інструменти, жодних російських зв’язків і незалежність НАБУ та САП. Законопроєкт сьогодні буде внесений до Верховної Ради України.
Важливо, що зберігаємо єдність. Важливо, що зберігаємо незалежність. Важливо, що поважаємо позицію всіх українців і вдячні кожному, хто з Україною», — заявив Зеленський.
За словами Президента, документ містить реальні інструменти для захисту інституцій, не містить жодних зв’язків з країною-агресором і забезпечує стабільність у роботі правоохоронних органів. Законопроєкт буде внесений до Верховної Ради вже сьогодні.
Нагадаємо, 22 липня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №12414 «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей досудового розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних із зникненням осіб безвісти за особливих обставин в умовах воєнного стану». Документ, зокрема, обмежує повноваження НАБУ і САП, підпорядковуючи їх Офісу Генерального прокурора.
Очільники НАБУ та САП закликали президента Володимира Зеленського не підписувати ухвалений Верховною Радою законопроєкт. Серед тих, хто його підтримали, є нардепи із Львівщини.
Європейський Союз вже висловив стурбованість діями України щодо її антикорупційних інституцій. Військові, волонтери, експерти й нардепи називають це рішення зрадою принципів Революції Гідності. Детальніше тут.
Зокрема, у Львові та Києві відбулися акції проти підписання цього законопроєкту.
Увечері 22 липня Зеленський все ж його підписав.
23 липня президент Володимир Зеленський пообіцяв внести у Верховну Раду законопроєкт, який забезпечить «силу системі правопорядку» та збереже «всі норми для незалежності антикорупційних інституцій», проте протести у містах продовжуються.
Також, сьогодні, 23 липня, свій законопроєкт про повернення незалежності Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) підписали 48 народних депутатів із різних фракцій і подали до ВР.