Фото: ЛМР
У неділю, 28 грудня, відбудеться традиційний фестиваль «Спалах різдвяної звізди», що цього року святкує своє 20-річчя. Центральною локацією стане Хода звіздарів – святковий захід, що об’єднує майстрів народного мистецтва та учасників з усієї країни, як зазначили в пресслужбі.
Місце початку ходи заплановане на 12:30 з площі Музейної, 1. Після цього звіздарі пройдуть від Домініканського собору до площі Ринок, далі – до площі Ангелів, де біля головного різдвяного дідуха усі разом заспівають колядки. Завершальна коляда проходитиме біля головної міської ялинки.
«20-й фестиваль „Спалах різдвяної звізди“ – це не лише хода, а важлива подія, що об’єднує майстрів народного мистецтва з різних куточків України. Цього року ми очікуємо більше тисячі учасників», – підкреслила Марта Бешлей, керівниця управління культури.
Цього року для фестивалю було підготовлено чотири неповторні різдвяні звізди, які будуть відправлені до музейних установ. Вони символізують єдність та традиції: Музей етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України, Музей Андрея Шептицького, Музей народної архітектури і побуту ім. Климентія Шептицького та Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького.
Організатори акцентують, що Хода звіздарів несе в собі глибоке символічне значення. «Це про шлях до світла та істини. Як колись мудреці йшли за зіркою, так і сьогодні люди шукають ту правду, яку приніс Христос», — зазначила Надія Дзвоник, організаторка події. Вона підкреслила, що традиція Ходи сприяє збереженню культурної ідентичності, об’єднуючи людей у творчому процесі та спільному святкуванні.
Для дітей заплановані майстер-класи з виготовлення невеликих різдвяних зірок, які вони нестимуть під час ходи, додаючи атмосфері свята ще більше тепла та радості.
