Антикорупційна політика президента Володимира Зеленського і Верховної Ради можуть коштувати Україні частини іноземної допомоги від Європейського Союзу.
Польське радіо прокоментувало статтю The New York Times про те, що у спільноті донорів є роздратування Володимиром Зеленським, пише DailyLviv.com.
П’ятничне рішення, вочевидь, сигналізувало про нову готовність блоку застерегти уряд пана Зеленського щодо внутрішньої політики під час війни. Це також викликало питання про те, чи не починає згасати сяйво навколо пана Зеленського серед західних союзників України, – пише The New York Times.
Антикорупційна політика президента Володимира Зеленського вже спровокувала перші антиурядові протести в Україні з часів російського вторгнення у 2022 році. Тепер, мабуть, вона може коштувати країні частини її іноземної допомоги від Європейського Союзу, що є явним докором з боку блоку, колись вірного союзника. Про це пише The New York Times.
Європейський Союз заявив у п’ятницю, що утримає 1,5 або 1,7 мільярда доларів, зі загального фонду в 4,5 мільярда євро, розподіл якого залежить від досягнення стандартів належного управління та який не може бути використаний для військових закупівель. Однак рішення не є остаточним, і фінансування може бути відновлено, якщо Україна відповідатиме певним критеріям.
До теми: У Раді зареєстровано законопроєкт про повернення незалежності НАБУ та САП
Зеленський публічно не коментував скорочення допомоги, що, тим не менш, стало невдачею для лідера України, який залежить від європейської фінансової підтримки, щоб заповнити прогалини, що залишилися після відмови адміністрації Трампа фінансувати воєнні зусилля України.
«Хоча стримування західної допомоги для стимулювання реформ було поширеною практикою до вторгнення Росії, п’ятничне рішення, схоже, сигналізувало про нову готовність блоку застерегти уряд пана Зеленського щодо внутрішньої політики під час війни. Це також викликало питання про те, чи не починає згасати сяйво навколо пана Зеленського серед західних союзників України», – пише The New York Times.
Джеймс Вассерстром, американський експерт з боротьби з корупцією, сказав в інтерв’ю, що «блиск точно зникає» з лідерства пана Зеленського під час війни серед урядів, які надають фінансову допомогу. Він додав: «У спільноті донорів є роздратування Зеленським».
Іноземні союзники розділилися в думках щодо цих кроків: одні кажуть, що вони необхідні для того, щоб міцно контролювати країну у воєнний час, інші ж відкидають їх як грубе захоплення влади.
Організація розслідувала діяльність високопосадовців уряду пана Зеленського, включаючи колишнього віцепрем’єр-міністра Олексія Чернишова, якому 23 червня було пред’явлено звинувачення у корупції в отриманні відкотів за угоду з нерухомістю. Пан Чернишов назвав звинувачення проти нього безпідставною кампанією з дискредитації.
Напруженість між адміністрацією Зеленського та слідчими з питань корупції зросла через цю справу й іншими способами. Цього року незалежна комісія обрала головного детектива у справі пана Чернишова, Олександра Цивінського, керівником відділу фінансових злочинів, Економічного відділу.
До теми: Після акцій протесту і стурбованості ЄС Зеленський нібито придумав новий законопроєкт щодо антикорупційних інституцій