Водії у Львові сплачуватимуть за затримки трамваїв: нові правила компенсації.

Водії, які неналежно паркують свої автомобілі і блокують рух трамваїв, не лише отримують штрафи та підлягають евакуації, але й зобов’язані відшкодовувати завдані збитки.

фото: Управління безпеки та вуличної інфраструктури

Влада акцентує увагу на додатковій відповідальності водіїв через неправильне паркування під час зимових умов. Якщо через неправильно припаркований автомобіль буде зупинено рух трамвая, водієві не обійтись лише штрафом та витратами на евакуацію (680 грн штраф та вартість евакуації, яка варіюється від 2 234 грн до 3 165 грн в залежності від ваги транспортного засобу). Він також має компенсувати збитки, які виникли внаслідок затримки руху громадського транспорту. Цю інформацію надає Управління безпеки та вуличної інфраструктури.

В міській раді зазначають, що ці вимоги діють в будь-яких ситуаціях, коли відбувається блокування трамвайного руху, незалежно від того, проводилося паркування на платних майданчиках чи в указуваних заборонених зон. Компенсація нараховується лише у разі фактичної зупинки трамваїв через дії транспортного засобу.

Влада підкреслює, що затримки трамваїв спричиняють утворення заторів, порушують графіки руху і ускладнюють роботу міського транспорту. Саме тому водіям доводиться не тільки зіштовхуватися з стандартними санкціями, а також відшкодовувати витрати, пов’язані з вимушеними зупинками трамваїв.

Міська рада, у свою чергу, закликає водіїв уважно підходити до вибору місць для паркування, особливо під час снігопадів та ожеледиці, щоб уникнути бажаних фінансових витрат і не створювати перешкоди для руху громадського транспорту.

Більше від автора

Два випадки наїзду на пішоходів трапилися у Львівській області 12 січня

Хто увійшов до десятки фіналістів Національного відбору на Євробачення-2026?