Відреставровану історичну вивіску повернули на фасад книгарні НТШ у Львові

Її розмістили у два ряди.

фото: лмр


У Львові на фасад книгарні імені Наукового товариства ім. Тараса Шевченка повернули відреставровану історичну вивіску. Про це повідомляє Львівська міська рада.


Слова «Книгарня наукового товариства ім. Шевченка» розмістили за новою концепцією – у два ряди. Роботи виконувалися коштом меценатів і тривали два місяці.


«Частково вивіска була демонтовано ще раніше. Якось, проходячи повз будівлю, я зауважила, що на фасаді бракує слова «Книгарня». Я сконтактувала з керівником книгарні, з’ясувалось, що літери збережені і ми прийняли рішення їх повернути. Також знайшли мецената, який погодився профінансувати реставрацію. Адже раніше літери неодноразово зафарбовували, що призвело до їх пошкодження», — розповіла керівниця офісу охорони культурної спадщини ЛМР Тетяна Балукова.



Літери з фасаду зняли у квітні цього року, після чого їх очистили у майстерні, відполірували, покрили захисною олією та пофарбували краї для запобігання корозії. Роботи виконав майстер Юрій Миколаїшин, а загальна вартість становила близько 50 тис. грн.


Нову схему розміщення вивіски розробив Владислав Бартошевський, директор видавничого центру, якому підпорядкована книгарня. Він також виготовив трафарет з точним урахуванням оригінальних розмірів, відступів і кріплень.


«Наша книгарня – це те місце, де є українська книга. І ця вивіска тут має бути», — зазначив голова Наукового товариства ім. Тараса Шевченка Роман Кушнір.


До слова, книгарня на проспекті Шевченка, 8 працює з початку 1990-х років. Раніше вона функціонувала в інших локаціях, адже має понад 130-річну історію.


Нагадаємо, що «Твоє місто» нещодавно завітало до крамниці НТШ і писало, як виживає історична книгарня та які виклики постали перед тими, що займаються продажем книжок. Більше тут.


До слова, нещодавно замість культової «Української книгарні» на проспекті Шевченка відкрили магазин азійських товарів, попри те, що тут мала бути збережена книжкова крамниця. 




 



Джерело