Фото: ЛМР
У Львові вирішили самостійно демонтувати 11 тимчасових споруд, встановлених без належних дозволів на площі Князя Ярослава Осмомисла, на території колишнього ринку «Добробут». Таке рішення ухвалив виконавчий комітет ЛМР 15 липня на підставі звернень та приписів державних і міських контролюючих органів, інформує «Твоє місто».
Під демонтаж підпадають конструкції, встановлені спільним українсько-австрійським підприємством «Галінвест» (код ЄДРПОУ 03001508). Як йдеться в тексті ухвали, встановлення павільйонів відбулося з порушенням вимог чинного законодавства, зокрема щодо охорони культурної спадщини та благоустрою території.
Виконавчий комітет зобов’язав Галицьку районну адміністрацію провести демонтаж протягом 10 календарних днів.
В ЛМР також вирішили, якщо власник заважатиме демонтажу і через це його не встигнуть провести вчасно, всі витрати покладуть на нього. Також власника мають офіційно повідомити про це рішення – протягом 5 днів.
Зазначимо, що про демонтаж павільйонів говорили вже 1 липня. В пресслужбі ЛМР повідомляли, що незаконні конструкції має демонтувати Галицька райадміністрація, оскільки цього не зробив власник.
Зазначимо, що йдеться про ділянку за Оперним театром, щодо якої місто судиться з ТОВ «Галінвест». Наприкінці травня відбулося останнє засідання в Господарському суді Львівської області. Міськрада наполягає, що право постійного користування цією землею було оформлене незаконно. Верховний Суд нещодавно скасував попереднє рішення, яке було не на користь громади, і повернув справу на новий розгляд.
Нещодавно на цій території виявили продовження будівельних робіт. В міськраді стверджують: забудовники не мають жодних дозволів від міста, а натомість демонструють лише договір підряду на встановлення нових МАФів.
Представники Офісу охорони культурної спадщини сконтактували з представниками компанії ТОВ «Галінвест», аби повідомити вимогу про припинення робіт та попередити про відповідальність за порушення.
Загалом там виявили встановлення 11 бетонних плит і конструкцій. Офіс охорони культурної спадщини ЛМР видав припис про припинення будь-якого нового будівництва.
У телефонній розмові кінцевий бенефіціар українсько-австрійського підприємства «Галінвест» Валерій Холодило повідомив, що зараз перебуває за кордоном і готовий вивчити припис, який видала міськрада, після чого дасть свою відповідь.
Довідка
У 90-х роках Львівська міська рада спільно з австрійським інвесторами планувала будівництво п’ятиповерхового готелю «Золотий Лев», надавши для цього українсько-австрійському ТзОВ «Галінвест» земельну ділянку на вулиці Стара, що поруч із площею Князя Осмомисла, за Львівською оперою. Тоді міськрада Львова зробила внесок у статутний фонд товариства, однак згодом за незрозумілих обставин вибула з переліку засновників. Будівництво завмерло у 1997 році, і місто дало дозвіл на облаштування тимчасового ринку «Добробут», що працював іще торік. Згодом працівників із цього ринку почали виселяти, хоча адміністрація запевняла, що вони самі йдуть, бо немає жвавої торгівлі, а ринок тим часом відремонтують.
«Твоє місто» розповідало давню історію з новими подробицями, як-от до чого тут радник міського голови Львова. Читайте у матеріалі.
В планах ЛМР – створити на місці «Добробуту» громадський простір. В лютому цього року виконком ЛМР прийняв рішення про оголошення Всеукраїнського відкритого містобудівного конкурсу на кращу проєктну пропозицію розвитку історичної дільниці «Кракідали». Йдеться про територію, обмежену просп. В. Чорновола, пл. Святого Теодора, вул. Мулярською, вул. Б. Хмельницького, пл. Старий Ринок, пл. Князя Ярослава Осмомисла, вул. Торговою.