Уряд наказав ОВА та Міненерго провести аудит критичних об’єктів і зменшити споживання електроенергії.

Лікарні, школи та об’єкти життєзабезпечення залишаються безперебійно забезпеченими електроенергією.

фото: Андріана Стахів

Кабінет Міністрів дав доручення обласним адміністраціям, Міненерго та місцевим комунальним підприємствам переглянути списки критичної інфраструктури та оптимізувати споживання електроенергії. Про це повідомила прем’єр-міністерка Юлія Свириденко.

«Регулярні обстріли з боку Росії пошкодили об’єкти генерації, мережі та системи передачі, що призвело до складної ситуації в енергосистемі. Уряд ухвалив ряд рішень для покращення ситуації із забезпеченням електрики для населення», – зазначила вона.

Обласним військовим адміністраціям доручено протягом двох днів переглянути списки об’єктів критичної інфраструктури. Водночас лікарні, школи, об’єкти життєзабезпечення та підприємства оборонно-промислового комплексу продовжують отримувати електрику без обмежень. З переліків виключатимуть споживачів, які не є критично важливими для функціонування регіонів. Контроль за виконанням цих рішень покладено на Міністерство енергетики та Державну інспекцію енергетичного нагляду.

ОВА, органи місцевого самоврядування та комунальні підприємства зобов’язані зменшити споживання електроенергії. Додаткове освітлення, декоративні гірлянди та реклама у центрах міст не є пріоритетними. Водночас освітлення аварійних доріг та вулиць має залишатися для забезпечення безпеки дорожнього руху, перелік яких визначається МВС спільно з Національною поліцією. Заходи економії не стосуються власних джерел генерації споживачів.

Міненерго, Мінрозвитку, Держінспекція та ОВА забезпечать повне функціонування об’єктів розподіленої генерації — газопоршневих, газотурбінних, дизельних, бензинових та газових установок, зокрема когенераційних. Усі проблеми, що заважають відпуску електроенергії в мережу, повинні бути усунені.

Кабмін надав можливість державним компаніям та підприємствам із часткою державної власності 50% і більше імпортувати електроенергію. Це має зменшити навантаження на енергосистему та стабілізувати її в пікові години. Імпорт здійснюватиметься за згодою з «Укренерго».

«Рішення ухвалюємо на підтримку населення. Вивільнені обсяги електрики направляємо на потреби побутових споживачів», — підкреслила прем’єрка Юлія Свириденко.


Для обговорення готовності регіону до зимового періоду та підготовки до можливих сценаріїв відбулася публічна дискусія «На порозі складної зими: як область готується до різних сценаріїв». Дивіться у Facebook або на YouTube-каналі. Прочитати можна тут.

Більше від автора

Львівський хор «Гомін» у євротурі зібрав близько 10 мільйонів гривень на підтримку ЗСУ

У Львові на об’їзній дорогах завершили зведення нового шляхопроводу після 4-річних робіт.