У відділах соцзахисту Львова можна утилізувати старі батарейки. Адреси

Їх можна покласти у відповідну банку під час візиту до відділу.

Відтепер у кожному районному відділі соціального захисту Львівської громади – а їх є шість, з’явилися спеціальні контейнери для збору відпрацьованих батарейок. Тож мешканці можуть приносити сюди старі батарейки, які потім працівники передають фахівцям для подальшої утилізації.

«Ми розпочали екологічну ініціативу в межах проєкту «ЕкоСоц: турбота про людей і природу», щоб зробити соціальну сферу не лише турботливою до людей, а й до довкілля. Просто принесіть свої використані батарейки та покладіть їх у відповідну банку під час візиту до відділу.

Чому це важливо? Одна батарейка може забруднити до 20 кв.м ґрунту. А це місце, де могли б рости квіти, дерева чи овочі. Це маленький крок для вас, але великий внесок для природи», – каже керівниця управління соцзахисту Тетяна Колесник.

Усі зібрані батарейки працівники передають у мобільні пункти збору спеціального Екобуса ДП «Боднарівка» (це дочірнє підприємство Львівського комунального підприємства «Зелений Львів»). Саме цей Екобус постійно курсує по місту, аби мешканці могли безкоштовно здати відпрацьовані лампи, ртутні термометри та батарейки, щоб вони не потрапляли у довкілля й не ставали потенційними джерелами небезпеки. Графік роботи Екобуса постійно оновлюється на сайті Львівської міської ради.  

Адреси районних відділів соціального захисту Львова:

• Галицький відділ: пл. Ринок, 1 (приміщенні ЦНАП)

• Залізничний відділ: вул. І. Виговського, 34

• Личаківський відділ: вул. К. Левицького, 67

• Сихівський відділ: пр. Червоної Калини, 66

• Франківський відділ: вул. Чупринки, 85

• Шевченківський відділ: вул. В. Липинського, 11

Довідково

Найбільш відомі і поширені «пальчикові» батарейки у своєму складі містять багато марганцю і цинку, трохи в меншій кількості – деякі інші важкі метали та хімічні елементи. Викинуті на сміття, через деякий час вони потрапляють на сміттєзвалище побутових відходів. Там, як наслідок різних органічних реакцій та корозії, шкідливі хімічні сполуки з батарейок потрапляють безпосередньо у довкілля: забруднюють водойми, ґрунт, а завдяки рослинам – потрапляють у харчові ланцюги. Саме тому важливо правильно утилізувати їх.



Джерело