Львівський театр ляльок/фото: ЛОР
Цієї весни у Львові з’явиться нова квіткова локація — клумба з тюльпанами біля Львівського театру ляльок. Цибулини подарували фермери з Нідерландів. Таку допомогу місто отримує вже кілька років — від осені 2022 року. Про це повідомила очільниця управління екології ЛМР Галина Микітчак.
«З початком повномасштабної війни в Україні хтось допомагає фінансово чи гуманітарно, а фермери з Нідерландів захотіли подарувати місту красу — квіти», — каже Галина Микітчак.
Нідерландські фермери навіть приїжджають до українських міст, щоб побачити, як висаджені їхні тюльпани. Як зазначає очільниця управління, вони задоволені доглядом за квітами у Львові.
Тюльпани можуть розквітнути вже у квітні — усе залежатиме від погодних умов. У мерії сподіваються, що клумби прикрашатимуть місто в період між Великоднем і Днем Львова.
«Окрім тюльпанів, у цей час у Львові цвіте багато дерев. Ми стараємося, щоб від Великодня до Дня Львова місто виглядало по-справжньому весняним», — додає керівниця управління екології Львівської міської ради.
Нагадаємо, що у Львові змінюють підхід до догляду за зеленими зонами, щоб створити кращі умови для птахів. Зокрема, у парках і скверах почали рідше косити траву та висаджувати більше кущів. Раніше орнітолог Андрій Бокотей пояснював, що косіння газонів «під нуль» позбавляє птахів корму, адже трава не встигає утворити насіння. Він також радив під час благоустрою зелених зон залишати частину природних укриттів — старі дерева, пні, купи хмизу та опале листя, які слугують місцем для живлення і гніздування птахів. Докладніше тут.
Інна Василюк
Створено за матеріалами: tvoemisto.tv
