У «Охматдиті» в Києві врятували дівчинку, яка понад місяць не могла дихати самостійно

Нині дівчинка повністю здорова

Фото: МОЗ


У лікарні «Охматдит» в Києві врятували трирічну дівчинку з Луцька, яка не могла самостійно дихати. Наразі дитина повністю здорова. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я. 


Там наголосили: «Трирічна дівчинка мало не загинула від наслідків двобічного запалення легень. Врятувати дитину вдалося спільними зусиллями медиків НДСЛ «Охматдит» та Волинського обласного медоб’єднання захисту материнства і дитинства».


Саша Драголюк – із Луцька. На початку травня в дівчинки піднялась температура, за лічені дні з’явився кашель, дитині стало важко дихати. Місцеві медики діагностували, що це – важка пневмонія. Легені дівчинки були настільки уражені, що – аби Саша бодай якось дихала – її під’єднали до апарату ШВЛ. Утім, коли не допомагав і він, стало зрозуміло: єдиний шанс на життя – ЕКМО. Це апарат, який тимчасово заміняє функції серця та легень. Таких пристроїв, а надто – медиків, навчених із ними працювати, в Україні мало. Луцькі спеціалісти звернулися до колег з Києва – фахівців «Охматдиту». 



Додамо, що частина київських лікарів раніше пройшла стажування щодо роботи на ЕКМО. 


У Міністерстві охорони здоров’я розповідають: «Тільки-но виїзна бригада «Охматдитy» прибула до Луцька, одразу підключила Сашу до апарату ЕКМО і забрала її до Києва. Тут у реанімації дівчинка пробула місяць, половину з якого – на апараті екстракорпоральної мембранної оксигенації. Він допоміг насичувати її організм киснем за допомогою «штучної легені» і стабілізувати дитину. Коли Саша почала одужувати, її поступово відключили від апарату. Дівчинка почала дихати сама. Це дозволило ще в реанімації розпочати заняття з фізичною терапевткою, а згодом – перевести пацієнтку у відділення реабілітації».


Нині Саша – уже повністю здорова – повернулася додому. 


Нагадаємо, захворювання серця та судин (інфаркт, інсульт, гіпертонія, ішемічна хвороба серця) є однією з головних причин смертності та інвалідності в світі і в Україні зокрема. Турбота про роботу серця допомагає зменшити ці ризики і дає можливість прожити довше, а головне – дозволяє бути активними, енергійними та насолоджуватися життям. Про правду та міфи, профілактику та діагностику – у розмові з кардіологинею, лікаркою функціональної діагностики Медичного центру NOVO Нелею Синявською за посиланням. 



«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.


 



Джерело