фото: лмр
Нещодавно в соцмережах поширювали інформацію, що у Львові контролери в громадському транспорті отримують відсоток від кожного виписаного штрафу. Олег Забарило, директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури, пояснив «Твоєму місту», що контролери отримують ставку близько 21 тисячі грн і премії за сам обсяг роботи.
«На скільки мені відомо, контролери отримують ставку близько 21 тисячі грн і премії за обсяги роботи. В результаті разом з преміями вони отримують близько 30 тисяч грн. Не думаю, що там є співвідношення від кількості виписаних штрафів, але є чіткі показники щодо кількості проведених перевірок».
Він зазначив, що контролери від початку роботи провели близько 5 млн перевірок у громадському транспорті (від грудня 2023 року). «Нам важлива сама присутність контролера в автобусі чи трамваї, щоб це стимулювало людей платити за проїзд».
«Контролером бути дуже непросто, бо це завжди негатив і завжди конфлікти з пасажирами. Коли контролер якісно виконує роботу, то дуже часто пасажири все одно стають на бік людини, яка не оплатила проїзд. Але це не звільняє контролерів від відповідальності: вони мають бути завжди спокійними, виваженими і правильно доносити правила, відносячись до пасажирів з повагою».
Олег Забарило зазначив, що зараз у Львові працевлаштовано 108 контролерів, але враховуючи кількість рухомого складу у місті, їх потрібно було б у 2-2,5 разів більше.
Нагадаємо, що оплата проїзду банківською карткою або смартфоном не відбувається миттєво після валідації, а може зайняти до наступного дня. Це пов’язано з тим, що система автоматизованої оплати працює на основі відкладеної авторизації. Контролери ЛКП «Львівавтодор» перевіряють не списання коштів, а факт успішної реєстрації проїзду. Для підтвердження валідації банківською карткою дочекайтеся зеленої галочки на валідатофрі та звукового сигналу. Якщо не впевнені, чи реєстрація пройшла успішно, можна перевірити це через валідатор, натиснувши кнопку «Інформація про квиток».