У Львові за кошти ісландської організації RampUp облаштують 100 доступних входів до різних закладів міста.
Реалізацію цього проєкту розпочали з вул. Січових Стрільців, на відрізку від вул. Костюшка до будинку №17, пише DailyLviv.com.
Як пояснює міський голова Львова Андрій Садовий, про виділення Львову цільових 100 тисяч євро на проведення робіт з облаштування доступності, вдалося домовитися у межах робочої поїздки до міста-партнера Рейк’явіка (Ісландія).
«Будучи свого часу у відрядженні, я підписав угоду з одним із фондів у м. Рейк’явік (Ісландія). І це є цільові кошти – 100 тисяч євро на 100 доступних входів у різні об’єкти міста, незалежно, чи це приватний заклад, чи комунальний. Тому і «Книгарня Є», і відділення банку, і приміщення університету на вул. Січових Стрільців мають мати доступні входи.
Відтак жодна бюджетна гривня під час цих робіт не витрачається. Ми за спонсорські кошти зробимо доступність до входів, а далі будемо просити власників приміщень, щоб вони вже всередині зробили доступними свої заклади. Адже це про гідність і повагу до всіх», – пояснює мер Львова Андрій Садовий.
У міському департаменті архітектури та просторового розвитку пояснюють, що проєкт з облаштування 100 доступних входів у різні заклади Львова реалізовуватимуть поступово — по 10 входів на кожній локації. Обирають ті місця, де є технічна можливість облаштувати безбар’єрний простір: зокрема, йдеться про перемощення території біля будівель та встановлення невеликих пандусів при входах.
«Якщо пройтися по вул. Січових Стрільців, від вул. Костюшки в напрямку до ЛНУ ім. І. Франка, то бачимо, що вулиця має свій природній ухил. Через це заклади, розташовані вздовж цієї ділянки, мають різну висоту сходинок при вході. Тож тут заплановано перемощення тротуарного покриття та встановлення пандусів. Тобто, щоб облаштувати доступні входи, ми запронували перемостити тротуар таким чином, щоби біля входів утворився плавний підйом під кутом 2% — це дозволить створити мінімальний допустимий майданчик і нівелювати висоту невеликих сходинок.
Натомість біля «Книгарні Є», де сходинок більше, ніж у сусідніх закладах, облаштують повноцінний пандус із нахилом 3,5%, з дотриманням усіх нормативів та встановленням поручнів», – розповідає Анастасія Дзигаленко, головна спеціалістка ландшафтного планування, благоустрою та інклюзивності управління формування середовища департаменту архітектури та просторового розвитку ЛМР.
Перший етап проєкту – доступні входи до закладів на вул. Січових Стрільців, триватиме орієнтовно до середини серпня. Роботи виконує ЛКП «ШРП Галицького району». Мешканців та гостей міста просять з розумінням поставитись до ситуації, адже облаштування доступності – це про повагу та турботу про всіх мешканців громади.
Нагадаємо, у 2023 р, у межах робочої поїздки міського голови Львова Андрія Садового до міста-партнера Рейк’явіка (Ісландія), було домовлено, що ініціатива RampUp, яка успішно працює над доступністю для тих, хто користується кріслами колісними в Ісландії, долучиться до покращення доступності у Львові.
Започаткував ініціативу RampUp, Гаральдур Торлейфссон. Чоловік – успішний підприємець, та в 24 роки генетичне вроджене захворювання м’язів посадило його на крісло колісне.