У Львові розпочали облаштовувати 100 доступних входів до різних установ

На це Ісландія виділила 100 тисяч євро.

фото: лмр


У Львові стартував проєкт облаштування 100 доступних входів до різних установ і закладів. Його фінансує ісландська організація RampUp, яка виділила місту цільові 100 тисяч євро. Першою ділянкою реалізації стала вул. Січових Стрільців — від перехрестя з вул. Костюшка до будинку №17. Про це повідомляє Львівська міська рада.


Домовленості щодо фінансування вдалося досягти під час робочої поїздки до міста-партнера Львова — Рейк’явіка.


«100 тисяч євро на 100 доступних входів у різні об’єкти міста, незалежно, чи це приватний заклад, чи комунальний. Тому і «Книгарня Є», і відділення банку, і приміщення університету на вул. Січових Стрільців мають мати доступні входи.


Відтак жодна бюджетна гривня під час цих робіт не витрачається. Ми за спонсорські кошти зробимо доступність до входів, а далі будемо просити власників приміщень, щоб вони вже всередині зробили доступними свої заклади», — йдеться у повідомленні.


У департаменті архітектури та просторового розвитку пояснили, що реалізація відбуватиметься поетапно — на кожній локації облаштують по 10 входів, де є технічна можливість створити безбар’єрний простір.


«Якщо пройтися по вул. Січових Стрільців, від вул. Костюшка в напрямку до ЛНУ ім. І. Франка, то бачимо, що вулиця має свій природний ухил. Через це заклади, розташовані вздовж цієї ділянки, мають різну висоту сходинок при вході. Тож тут заплановано перемощення тротуарного покриття та встановлення пандусів», — повідомила Анастасія Дзигаленко, головна спеціалістка управління формування середовища ЛМР.


Зокрема, біля «Книгарні Є», де висота сходинок більша, встановлять повноцінний пандус із нахилом 3,5% та поручнями. На інших ділянках ухили тротуару будуть змінені для створення плавних підйомів під кутом 2%, що дозволить уникнути додаткових сходинок.


Перший етап робіт триватиме орієнтовно до середини серпня. Його виконує ЛКП «ШРП Галицького району».


До слова, ініціативу RampUp започаткував ісландець Гаральдур Торлейфссон — підприємець, який у 24 роки через генетичне захворювання м’язів опинився на кріслі колісному. Його проєкт уже успішно працює в Ісландії, а тепер допомагає впроваджувати зміни у Львові.


___________________________________________________________________________________________________







Джерело