фото: сбу
Служба безпеки України запобігла терористичному акту у Львові. Як повідомляється, контррозвідники виявили двох неповнолітніх місцевих жителів, які за завданням рф планували підірвати таунхаус, де знаходився військовий Сил оборони.
Згідно зі слідством, підлітки залишили саморобний вибуховий пристрій у горщику для квітів біля входу в будинок. Для того, щоб координатори з рф могли дистанційно активувати вибухівку, вони встановили приховану камеру з віддаленим доступом біля місця.
«Співробітники СБУ виявили ворожий замисел і затримали виконавців «на гарячому», коли ті закладали СВП на вході до таунхаусу», – зазначається в розповіді.
Фігурантами справи є 14- і 15-річні жителі Львова. Їх завербували через телеграм-канали, обіцяючи «легкі гроші». Після інструктажу підлітки забрали вибухівку зі схрону та заклали її в запланованому місці. У них вилучили готовий пристрій і телефони з доказами контактів із кураторами.
Слідчі СБУ повідомили неповнолітнім про підозру за ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 258 Кримінального кодексу України – закінчений замах на вчинення терористичного акту за попередньою змовою групою осіб. Порушникам може загрожувати до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
__________________________________________________________________________________________________
