130 майбутніх академічних ліцеїв у 22 областях України отримають державне фінансування для оснащення навчальних кабінетів, STEM-лабораторій та лабораторій з природничих наук.
Завдяки цій субвенції місцеві громади зможуть закупити сучасні прилади, мультимедійне обладнання та необхідні меблі для створення комфортного й функціонального освітнього простору. Такі зміни допоможуть учням здобувати більше практичних навичок, працювати з інноваційними технологіями та проводити наукові дослідження у процесі навчання, повідомляє пресслужба Міністерства освіти і науки.
«Облаштування сучасних освітніх просторів — ключовий елемент змін у профільній старшій школі. Коли заклад має сучасні лабораторії, STEM-простори та інструменти для експериментальної роботи, це сприяє розвитку допитливості, критичного мислення та вмінню знаходити практичні рішення», — зазначив Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.
У Львівській області фінансування отримають
– Жовтанецький ліцей Жовтанецької сільської ради Львівського району Львівської області
– Бібрський опорний ліцей імені Уляни Кравченко Бібрської міської ради Львівського району Львівської області
– Ралівський опорний заклад загальної середньої освіти ім. Івана Франка Ралівської сільської ради Самбірського району Львівської області
– Жидачівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 3 ім. О. Партицького Жидачівської міської ради Львівської області
– Золочівський ліцей Золочівської міської ради Золочівського району Львівської області імені Василя Вишиваного
– Ліцей № 46 імені В’ячеслава Чорновола Львівської міської ради
– Комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут»
– Пустомитівський ліцей імені Митрополита Володимира Стернюка Пустомитівської міської ради Львівського району Львівської області
Уряд вже перерахував понад 459 млн грн на підтримку перших 85 закладів освіти. Решта ліцеїв має отримати фінансування найближчим часом.
Оновлення освітніх просторів є складовою реформи Нової української школи та підготовкою до запуску старшої профільної школи. Від 2027 року академічні ліцеї працюватимуть за новою моделлю навчання з поглибленим вивченням окремих предметів відповідно до обраного профілю. Загалом у 2026 році Уряд виділив 3,2 млрд грн на оновлення освітніх просторів.
Створено за матеріалами: 032.ua
