На Львівщині завершили досудове розслідування стосовно мешканця Львова, якого підозрюють у незаконному привласненні земельної ділянки майже 2 гектари в курортному селищі Верхнє Синьовидне Стрийського району та подальшому її збуті за заниженою ціною.
За версією слідства, чоловік скористався підробленим наказом Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, в якому були внесені неправдиві відомості про передачу йому земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, — повідомила Львівська обласна прокуратура.
«Внаслідок цього з комунальної власності Сколівської міської ради незаконно вибула ділянка, ринкова вартість якої становить майже 5 мільйонів гривень», — зазначили правоохоронці.
На підставі фальшивого документа у 2024 році львів’янин оформив право власності на землю. Слідство встановило, що державна реєстраторка, яка вносила дані, належним чином не перевірила подані документи й занесла відповідну інформацію до державного реєстру.
Пізніше чоловік реалізував ділянку за майже 173 тисячі гривень, тоді як її реальна ринкова вартість оцінювалася приблизно у 5 мільйонів гривень. Таким чином, за даними прокуратури, продаж відбувся за ціною приблизно у 27 разів нижче ринкової.
У травні цього року львів’янину офіційно повідомили про підозру у вчиненні шахрайства, легалізації майна, здобутого злочинним шляхом, пособництві у підробленні офіційного документа та використанні підробленого документа. Обвинувальний акт уже скеровано до суду.
У червні правоохоронці також повідомили про підозру державній реєстраторці: їй інкримінують несанкціоновану зміну інформації в автоматизованих системах, що спричинила значну матеріальну шкоду.
За сприяння Стрийської окружної прокуратури земельну ділянку повернули законному власнику — Сколівській міській раді. Наразі слідство продовжує встановлювати всіх осіб, причетних до виготовлення та видачі підроблених документів.
Створено за матеріалами: 032.ua
