У Луцьку під час ракетної атаки людей з тваринами московські попи не впускали в церковне укриття

У ніч на 9 липня Луцьк зазнав однієї з наймасовіших атак з початку повномасштабної війни.

Під час повітряної тривоги десятки мешканців міста разом з домашніми улюбленцями намагалися знайти прихисток в укритті, розташованому у підвальному приміщенні храму на честь Собору всіх святих землі Волинської, що належить УПЦ МП. Проте, за словами очевидців, на вході стояв охоронець із заборонним написом: «З тваринами не заходити».

Про це повідомляє видання “Район.Луцьк”, пише DailyLviv.com.

«Люди з тваринами залишилися стояти на сходах, тоді як над нами літали ворожі дрони, і кожна секунда могла стати останньою», — про це на своїй сторінці у Facebook написала волинянка Ірина Хаслам.

Водночас настоятель храму о. Володимир Яцишин назвав інформацію Ірини Хаслам фейком. Він стверджує, що йшлося не про укриття, а про саме храмове приміщення, куди не впускали з тваринами. В укриття та коридор, за його словами, заходити було дозволено.

Прессекретар Волинської єпархії УПЦ МП протоєрей Віктор Аніпко натомість зазначив, що людей з тваринами дійсно не пускали до укриття храму, оскільки це забороняють церковні канони. За його словами, місцеві мешканці могли залишити тварин при вході й самостійно спуститися в укриття.

Ситуацію на своїй Facebook-сторінці прокоментував протоєрей Віталій Собко, клірик кафедрального собору Святої Трійці ПЦУ в Луцьку. Він пояснив чому тваринам заборонено перебувати в храмі, але є обставини, які це дозволяють.

«Ось 88-ме правило VI Вселенського Собору: «Ніхто всередину священного храму нехай не вводить ніякої тварини; хіба що хтось, подорожуючи, через крайню потребу, і позбавлений житла та готелю, зупиниться у такому храмі. Тому що тварина, не будучи введеною в огорожу, іноді могла б загинути; і сам він, втративши тварину, і через це позбувшись можливости продовжувати дорогу, міг би наразитися на небезпеку для життя. Бо ми знаємо, що «субота для людини» (Мк. 2:27), і тому всіма засобами піклуватися потрібно про спасіння та безпеку людини. Якщо ж хтось буде викритий, згідно з вищесказаним, що без потреби заводить тварину до храму, то клірик нехай буде виключений, а мирянин нехай буде відлучений», – процитував церковне правило о. Віталій.

Таким чином, зазначає священик, за умов воєнної небезпеки пускати людей із тваринами до укриттів при храмах не суперечить церковному праву – навпаки, це прояв християнського милосердя і дотримання духу канонів.

“Звісно, при цьому господарям домашніх улюбленців слід вжити заходів, аби це було безпечно для всіх інших в укритті та щоб не було осквернено Божий дім”, — зауважує о. Віталій.



Джерело