США запровадили 50% мита проти Індії через купівлю російської нафти

У середу, 27 серпня, в США стали чинними 50-відсоткові мита на товари з Індії. Це рішення викликане імпортом російської нафти.

Про це повідомляє Bloomberg, згідно з даними DailyLviv.com.

Нові тарифи почали діяти о 00:01 за Вашингтоном (07:01 за Києвом) 27 серпня, подвоївши попереднє мито у 25% на індійські товари. Як зазначає Bloomberg, певні ключові сектора, зокрема експорт електроніки, будуть звільнені від нових мит, що дозволить компанії Apple продовжити інвестиції в нові виробництва в Індії, а також для фармацевтичної продукції.

Агентство підкреслює, що нестабільна та «захмарно висока» ставка може призвести до значних ризиків для Індії — найбільшої економіки, що розвивається у світі. Мита можуть вплинути на конкурентоспроможність індійського експорту, особливо в порівнянні з Китаєм та В’єтнамом. Це також ставить під сумнів плани прем’єр-міністра Нарендри Моді щодо перетворення Індії на провідний виробничий центр.

Проте економічні наслідки нових тарифів можуть бути згладжені, оскільки індійська економіка значною мірою залежить від внутрішнього споживання, яке становить близько 60% ВВП країни. Хоча США є найбільшим ринком для індійського експорту з постачаннями на суму $87,4 млрд у 2024 році, ця цифра становить лише 2% від загального ВВП Індії. За оцінками Citigroup Inc., мита можуть знизити ВВП Індії на 0,6−0,8 процентного пункту.

Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп 6 серпня підписав указ про введення 25% мит на індійські товари. Ці мита вступають в силу через 21 день після підписання та поширюються на товари, які будуть імпортовані або зняті зі складу після цього терміна, за винятком вантажів, які вже перебувають у дорозі — до 17 вересня 2025 року.

Крім того, заступник керівника апарату президента США, Стівен Міллер, звинуватив Індію у фінансуванні війни Росії проти України через активні закупівлі російської нафти. Його коментар став одним із найсуворіших проявів критики Індії з боку американської адміністрації.