Репортаж «Твого міста» з протестів у Львові та Портников про русифікацію України. Підсумки доби

Нині, 25 липня, та 1 248 доба героїчного спротиву агресії рф.


Акцент дня: У Львові рахують водойми та шукають їм імена: ревізію провели в Личаківському районі. Перелік. У місті планують також створити окрему програму з фінансування догляду за водними об’єктами, як річками й струмками, так і ставками.





Та: На київських водоймах прибирають водорості спеціальним комбайном.



Ситуація на фронті: За даними Генштабу, за добу відбулося 130 бойових зіткнень, з них 43 та 17 на Покровському та Лиманському напрямках. 15 разів ворога атакував на Північно-Слобожанському і Курському напрямках та 14 – на Новопавлівському.


Російські загарбники завдали одного ракетного та 54 авіаційних ударів, застосували чотири ракети й скинули 91 керовану бомбу. Крім цього, росіяни залучили для ураження 1 156 дронів-камікадзе та здійснили 3 821 обстріл позицій наших військ і населених пунктів.




Та: Україна щороку вшановуватиме загиблих у полоні військових, добровольців і цивільних. Його відзначатимуть 28 липня.



Тема дня: Віталій Портников: «Українська має стати мовою великого міста». Віталій Портников – публіцист, член Українського ПЕН, лауреат Шевченківської премії – на запрошення «Клубу експертів та експерток» пояснює, «що не має значення, якою мовою розмовляє людина – але не у наш час». Віталій Портников розповів, як було зрусифіковано Україну, як українська повернулася в його родину та як російська впливає на мислення.



Ключові події


1. «Маємо вийти мільйонами!» – 17-річний студент на мітингу у Львові. Яким був другий день протесту. Скандальний законопроєкт №12414 підняв на ноги всю країну – а 23 липня ввечері Львів не став винятком: другий день протесту зібрав сотні голосів на одній площі. Серед них – 17-річний Святослав, який щойно закінчив перший курс і вийшов, щоб промовити голосом студентів і всього народу, передати думки тисячі людей. А поруч – пані Лілія, яка пройшла крізь бурі часу і з упевненістю каже: «Ми такий народ, усе відвоюємо собі!» «Твоє місто» було на цьому мітингу й розповідає, як це відбувалося.



На цю ж тему: Зеленський подав у Раду свій законопроєкт на захист антикорупційних органів. Зазначає, що текст збалансований.



Окрім того, депутати зареєстрували законопроєкт про повне скасування норм щодо ліквідації НАБУ та САП. 



Та: У Львові закликали Зеленського та Раду ініціювати зміни, які гарантують збереження незалежності НАБУ і САП. Міськрада закликала владу переглянути закон;



2. На Львівщині самовільно захопили майже 100 гектарів землі: серед них території майбутньої дороги та цвинтаря. У Львівській громаді аграрії самовільно обробляють понад 94 га комунальних та державних земель.





Та: Львів до 2035 року хоче стати містом креативних ідей. Ключове зі стратегії культури. Окремий акцент робиться на потенціалі культурної дипломатії Львова, який пропонують використати для посилення міжнародної присутності міста;



3. На Львівщині понад 3 тисячі споживачів залишаться без газу. Зупинять подачу газу у Великих Мостах, Белзі та ще 9 селах.





Та: У Львові тимчасово перенесуть одну із зупинок громадського транспорту. Її зроблять інклюзивною;



4. Дрогобицький університет на другому місці серед найкращих педагогічних вишів. Під час формування списку враховувалися дані з авторитетних джерел.





Та: У Львові організують безоплатні медичні обстеження та вакцинацію просто неба: коли та де;



5. У Львові запровадили нову почесну відзнаку для військових, медиків і волонтерів. Автором ескізу є львів’янин Євген Равський – художник і чинний військовослужбовець.





Та: Житній ринок отримав визнання як об’єкт культурної спадщини. Це крок до надання йому охоронного статусу.



Слава Україні. Гарного Вам дня!



Джерело