Новини України: Ракети Patriot можуть закінчитися за один-два тижні. Без них Києву загрожує руйнування

Запас боєприпасів для систем HIMARS в Україні може протриматися до вересня.

Про це інформує Bild, пише DailyLviv.com.

Постачання зброї вистачить до кінця літа, після чого ситуація стане критичною”. Україна може залишитися без ракет ППО.

Після масштабного ракетного удару Росії по Києву, який стався напередодні, українська армія завдала удару у відповідь по авіабазі Борисоглібськ у Воронезькій області. За інформацією з Києва, там базуються російські винищувачі Су-34, Су-35С та Су-30СМ. При цьому військові експерти сумніваються, що Україна зможе довго відбивати російські атаки, залишившись без постачання зброї зі США.

«Усі системи озброєння є критично важливими постачаннями для української оборони. Постачання [зброї] вистачить до кінця літа, після чого ситуація стане критичною. Розрив може виникнути, якщо Європа не спробує його якось заповнити», – сказав у розмові з BILD військовий аналітик Карло Масала з Університету бундесверу в Мюнхені.

Без ракет Patriot, про зупинення постачання яких повідомила адміністрація Трампа, Києву загрожує руйнування, вважає ще один військовий експерт Томас Тайнер.

За його словами, запас боєприпасів для систем HIMARS в Україні може протриматися до вересня, але лише за економного використання. А ось ракети PAC-3 Patriot можуть закінчитися за один-два тижні, якщо Росія збільшить кількість пусків балістичних ракет.

«Без ракет Patriot російські балістичні та крилаті ракети прорвуться. Причому кожна ракета доставляє у десять разів більше вибухівки до своєї мети, ніж безпілотник “Шахед”», – попереджати Тайнер.



Джерело