Новини Львів: Тегеран згорить. Ірано-ізраїльська війна

Ізраїльська армія завдала ударів по двох ядерних об’єктах в Ірані, які зазнали значних пошкоджень.

Про це повідомляють ізраїльські медіа, пише DailyLviv.com. Вночі ізраїльські військові літаки завдали ударів по десятках об’єктів у столиці Ірану — Тегерані. В основному це були системи протиповітряної оборони.

ЦАХАЛ (Армія оборони Ізраїлю) повідомив, що на початку операції в Ірані були ліквідовані дев’ять провідних учених і експертів, які брали участь в іранському ядерному проєкті. За заявою армії, внаслідок удару були вбиті фахівці з ядерної інженерії, фізики, хімічної інженерії, матеріалознавства та фізики ядерних реакторів.

Ізраїльське військове джерело агентству сказало Reuters, що ізраїльська армія завдала ударів по двох ядерних об’єктах в Ірані, які зазнали значних пошкоджень.

На експериментальному заводі зі збагачення урану в Натанзі після ізраїльських ударів зафіксовано радіаційне та хімічне забруднення, заявив глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі. За межами заводу рівень радіації в нормі. 

В Ірані заявляють, що внаслідок атаки загинули близько 60 людей, серед яких 20 дітей. 

У відповідь Іран запускав по території Ізраїлю сотні ударних безпілотників і близько 200 балістичних ракет. Є руйнування цивільної інфраструктури і постраждалі. Щонайменше троє людей загинули внаслідок удару балістичними ракетами, якого Іран завдав по Ізраїлю. 

У Білому домі визнали допомогу Ізраїлю у перехопленні ракет, випущених Іраном, пише AFP. Тим часом Іран звинуватив США у співучасті в атаках. 

А міністр оборони Ізраїлю Ісраель Кац ультимативно заявив: «Якщо Хаменеї (духовний лідер Ірану – ред.) продовжить запускати ракети по тилу Ізраїлю — Тегеран згорить».



Джерело