Нові власники розкрили деталі щодо будинку в центрі Львова, який за 50 млн грн придбала компанія, пов’язана з місцевим бізнесменом

Це приміщення хочуть ревіталізувати.

Фото: Mercury Art Center


На вул. Січових Стрільців, 3 у травні цього року продали нежитлові приміщення площею 1253 кв.в. Це пам’ятка архітектури місцевого значення, яку знають як «будинок з Меркурієм». Її продали за 50 млн грн, а учасником була лише одна компанія – ТОВ «Малярcтво», пов’язана з львівським підприємцем Володимиром Матківським.


Тепер в цьому просторі, який назвали Mercury Art Center, в серпні відкриють перший виставковий проєкт, опісля – споруду зачинять на ревіталізацію, йдеться у пресрелізі компанії.


«Команда Mercury Art Center планує обстежити будівлю та провести ревіталізацію, що відбуватиметься під експертним наглядом».


Нагадаємо, що у власності ТОВ, зокрема, приміщення другого поверху площею 168,0 кв.м., приміщення антресолі площею 27,4 кв.м., приміщення третього поверху площею 732,0 кв.м., приміщення четвертого поверху площею 326,3 кв.м. Загалом переможець отримає 1253 кв.м з 1781 кв.м загальної площі.


За даними YouControl, кінцевим бенефіціаром ТОВ «Малярство» є Віталій Сікорський, який, з іншого боку, є також директором компанії «Радехівський цукор».


Власником «Радехівського цукру» є львівський бізнесмен і меценат Володимир Матківський, який також є кінцевим бенефіціаром ФК «Карпати».


Довідка


Будинок на вул. Січових Стрільців, 3 зводили у 1885-1887 роках за проєктом архітектора Вінцента Равського-молодшого. Цей архітектор ще був причетний до створення таких будівель, як казарми на вул. Княгині Ольги, промислова школа на вул. Снопківській, дім Політехнічного товариства на вул. Дудаєва.


Наприкінці ХІХ століття на Галичині бурхливо розвивалося залізничне сполучення. Спершу залізницями займалися приватні товариства, такі як Акційне товариствщ ім. Карла Людвіга, залізнична колія якого з’єднала Львів з Віднем. Коли ж залізниця перейшла у державну власність, то з’явилася необхідність звести власний будинок, не тільки для адміністративних потреб, а й для проживання представників дирекції. Вони мешкали на першому поверсі.


Сходова брама, вестибюль, сходовий майданчик будинку декоровані неоренесансними елементами. На зображенні над вікнами ІІ поверху розташовані рельєфи з алегоріями Електрики, Механіки, Інженерії, між вікнами ІІІ поверху розташовані каріатиди.


Верхівку будинку увінчує фігура крилатого Гермеса (Меркурія), що стоїть на шарі в пориві руху – роботи скульптора Леонардо Марконі. 1897 р. дирекція залізниці покинула цей будинок, який переобладнали для потреб готелю «Імперіал».



 



Джерело