НАТО спланувало знищити Калінінград в нечувані терміни. Залучать ШІ і хмарні технології

Армія США в Європі разом із союзниками по НАТО хоче розробити додаткові пілотовані спільні пускові установки та боєприпаси для стримування Росії на східному фланзі. На фото українська ППО перехоплює безпілотник Shahed у повітрі під час російського повітрян
Фото: Євген Малолєтка/AP

Армія США та її союзники по НАТО розпочинають реалізацію нового плану «Лінія стримування на східному фланзі».

Про це інформує Defense, пише DailyLviv.com.

Армія США та її союзники по НАТО розпочинають реалізацію нового плану «Лінія стримування на східному фланзі», метою якого є посилення наземних можливостей та підвищення військово-промислової сумісності в рамках альянсу, заявив командувач армії США в Європі та Африці в середу на першій конференції Асоціації армії США LandEuro у Вісбадені, Німеччина.

За словами генерала Крістофера Донахью, у рамках плану протидії російським загрозам та забезпечення масштабованого глобального стримування, армія та її союзники по НАТО терміново розробляють стандартизовані системи, що базуються на даних, спільні пускові установки та хмарну координацію.

Регіональні плани розробляють вже деякий час, але армія разом з НАТО спочатку зосереджується на країнах Балтії, «щоб спробувати зрозуміти, як насправді зробити так, щоб промисловість і країни точно знали, які вимоги — зрештою, це тепер відоме як Східна флангова лінія стримування», — сказав Донах’ю.

«Ми знаємо, що нам потрібно розробити, і наш сценарій використання полягає в тому, що вам потрібно [стримувати] з землі», – сказав він. «Наземна сфера не стає менш важливою, вона стає важливішою. Тепер ви можете з землі зруйнувати [бульбашки A2AD, що заважають доступу, забороняють повітряний доступ]. Тепер ви можете захопити море з землі. Все це, що ми спостерігаємо, відбувається в Україні».

Наприклад, зазначив Донах’ю, Калінінград, Росія, має ширину приблизно 47 миль і оточений НАТО з усіх боків, і армія та її союзники тепер мають можливість «знищити це з землі в нечувані терміни та швидше, ніж ми будь-коли могли зробити».

«Ми вже це спланували і вже розробили. Проблема маси та імпульсу, яку створює для нас Росія… ми розробили можливості, щоб переконатися, що ми можемо зупинити цю проблему маси та імпульсу», – сказав Донах’ю.

План включає систему обміну даними. НАТО вже придбало цю систему, сказав Донах’ю, маючи на увазі свій вибір системи Maven Smart System від Palantir, платформи штучного інтелекту від Palantir, яка приймає величезні обсяги даних та швидко аналізує інформацію, щоб допомогти військовим командирам приймати рішення.

«Ми вже точно знаємо, що нам потрібно робити з хмарою, і ми точно знаємо типи фактичних безпілотних систем, бригад, усього іншого, що нам для цього потрібно», – сказав Донах’ю.

Зокрема, армія хоче, щоб ці можливості були сумісними з партнерами НАТО.

Армія також хоче мати спільну пускову установку, яка служитиме як у наступальних, так і в оборонних цілях, а також систему управління вогнем, яку може використовувати будь-яка країна.

І, сказав Донах’ю, «ми хочемо, щоб усе було необов’язково укомплектовано екіпажем», чи то протиповітряна оборона, чи система далекого вогню.

«Ми хочемо, щоб це була єдина система, за бажанням з екіпажем, де ми зможемо брати боєприпаси з будь-якої країни та стріляти крізь них», – сказав він.

А армія хоче знизити вартість систем.

«Як правило, що б ви не обстрілювали, незалежно від вашої системи зброї чи боєприпасів, можливостей іншого супротивника, це має бути дешевше, ніж те, що ви обстрілюєте», – наголосив Донах’ю.

Донах’ю визнав очевидне існування бюрократії, але сказав, що з боку США відбудуться реформи в таких питаннях, як продаж військової продукції за кордон, і армія зможе рухатися набагато швидшими темпами.

Звертаючись безпосередньо до промисловості, Донах’ю сказав: «Ми надіслали вам чіткий сигнал попиту, що саме нам потрібно. … Якщо ви нам щось продаєте, це має бути сумісним. Ви повинні спільно використовувати [інтерфейс прикладного програмування]. Вартість має знизитися».



Джерело