На Личаківському цвинтарі у Львові відкрили виставку

Виставка складається із семи тематичних кубів, які розповідають про флору і фауну Личакова.

Фото: ЛМР


У Львові презентували нову виставку просто неба, присвячену природній спадщині Личаківського цвинтаря – деревам, птахам, комахам і тваринам, які століттями співіснують із некрополем. Побачити експозицію можна на головній алеї біля входу до музею. Про це інформує пресслужба ЛМР.


Проєкт створили у співпраці команда Музею «Личаківський цвинтар» та «Бюро спадщини». Виставка складається із семи тематичних кубів, які розповідають про флору і фауну Личакова як частину меморіального ландшафту, що береже історію не лише у камені, а й у живій природі.


«Ми прагнули показати “Личаківський цвинтар” як місце, в якому історія не тільки в камені, а й як живий організм, де природа й пам’ять тісно пов’язані. Відвідувачі виставки побачать стенди, що відкривають інший бік музею, а саме: про природну спадщину. Наприклад, дерева, які стоять тут століттями, та птахів, які живуть на них і співають над гробівцями. Комахи, їжаки, білки, а іноді навіть лисиці – усе це творить унікальний живий природний ландшафт цвинтаря», – розповів директор музею Павло Богайчик.



Організатори наголошують, що ще з ХІХ століття Личаківський цвинтар задумувався не лише як місце поховання, а як меморіальний парк. Його перші ландшафтні композиції – алеї, дерева, природне освітлення – були створені за проєктом архітектора Кароля Бауера. Нині тут зростає понад 3 тисячі дерев – дуби, сосни, ясени – що стали символами культурної та природної спадщини Львова.


«У своїй роботі “Бюро спадщини” вже зверталося до цієї частинки міської канви, ознаковуючи Дні природної спадщини. Нам надзвичайно приємно у співпраці з Музеєм “Личаківський цвинтар” знову звернутися до природи, як частини культурного та історичного надбання міста», – зазначила директорка “Бюро спадщини” Стефанія Топилко.


Виставка відкрита для всіх відвідувачів і триватиме до кінця туристичного сезону.








Джерело