На Львівщині вдвічі побільшало підлітків з травмами після ДТП на мотоциклах

За пів року у дитячій лікарні Львова зафіксували майже стільки ж травмованих підлітків на мотоциклах, як раніше за рік.

фото: лікарня Святого Миколая


За перше півріччя 2025 року медики Дитячої лікарні Святого Миколая у Львові зафіксували різке зростання кількості постраждалих підлітків у ДТП на мотоциклах і скутерах.


Лише за шість місяців до лікарні звернулося вже близько 70 дітей із такими травмами — це майже стільки ж, як за весь попередній рік. З них 40 підлітків шпиталізували, понад половина потребували оперативного втручання. Про це повідомили у Першому медоб’єднанні Львова.


«Травми від керування мотоциклом зустрічаються кожного року. Але цього – ми бачимо значний скачок в їхній кількості. Щороку таких дітей загалом поступає біля 80-100. З них 40-50 потребують оперативного втручання. Але цьогоріч ми лише за пів року роботи бачимо приблизно ті самі цифри, які раніше фіксували за весь рік. Тобто можна говорити про збільшення травмування майже у 2 рази», — йдеться у повідомленні.



У відділенні вже бракує місць — одночасно тут перебуває вісім пацієнтів із травмами після ДТП на двоколісному транспорті. Лікарі попереджають: якщо тенденція збережеться, доведеться залучати ресурси з інших підрозділів.


Один із нещодавніх випадків — 15-річний Олег із села неподалік Рави-Руської. Підліток узяв мотоцикл без дозволу батьків і потрапив у рів.


«Не впорався з керуванням і з’їхав у рів. Відчуття наче це було нереально, наче якийсь сон. До мене підбігли люди поблизу і викликали швидку», — розповідає хлопець.


У нього діагностували два відкриті переломи ноги, провели операцію. Нині він проходить реабілітацію на милицях.


У лікарні наголошують — йдеться не про легкі травми, а про важкі політравми, що загрожують життю:


«Ми стикаємось зі складними переломами нижніх кінцівок, серйозними ушкодженнями судин і нервів, повним руйнуванням колінних суглобів, а іноді – із загрозою ампутації», — кажуть лікарі.


У медзакладі закликають батьків провести з дітьми профілактичні бесіди й нагадати про ризики. Водіння без дозволу, відсутність навичок та нехтування безпекою — це шлях до операційної або реанімації, попереджають лікарі.


Нагадаємо, що у Львові кількість ДТП з електросамокатами зросла в п’ять разів за два роки. Детальніше про те, як врегулювати це – за посиланням





 



Джерело