На Львівщині розпочали розслідування щодо організації-примари, яка за сфабрикованими до ЛОВА листами вивозила чоловіків

Йдеться про організацію «Гуманітарна надія нації», яка називає себе то громадською організацією, то «українсько-французькою групою».

Про початок розслідування інформує Львівська обласна прокуратура, пише DailyLviv.com. 

До нього правоохоронців спонукала публічна інформація.

“Зараз у мережі шириться інформація про те, що посадова особа неіснуючої організації організовувала виїзд військовозобовʼязаних чоловіків через державний кордон України. Зокрема, предʼявляючи Львівській обласній військовій адміністрації відповідні листи, які вносились до системи «Шлях».

Відтак, реагуючи на даний факт, Галицькою окружною прокуратурою міста Львова зареєстровано кримінальне провадження за ч. 2 ст. 332 КК України, досудове розслідування доручено територіальному органу поліції”,- зазначено в повідомленні.

Йдеться про організацію «Гуманітарна надія нації», яка називає себе то громадською організацією, то «українсько-французькою групою», пише NGL.media. Як зазначають журналісти видання, ні в українських, ні у французьких реєстрах про організацію немає жодної інформації.

Офіційна відповідь Мін’юсту – інформація про таку організацію відсутня. Не працює і електронна пошта, з якої надсилали у ЛОВА листа з проханням дозволити виїзд Артемові Лущану.

“При цьому офіційного листа до ЛОВА ця організація оформила з явною насмішкою, використавши логотип російського «Газпромбанку» та автограф російського імператора кінця XIX ст. Олександра ІІІ. Директором організації теж вказали, схоже перше-ліпше розповсюджене прізвище – Олександр Ніколенко. Лише в Україні живе близько 500 людей з таким ім’ям та прізвищем”,- пише NGL.media.

Загалом упродовж осені 2022 року Львівська ОВА отримала п’ять листів від «Гуманітарної надії нації». Накази, якими за підписом голови ЛОВА Максима Козицького схвалювали виїзд за кордон, приймали або того ж дня, або наступного. Виїхати дозволили восьми чоловікам. 

Один із них – Артем Лущан. NGL.media вдалося встановити, що разом з ним у листопаді кордон перетинав не тільки Олексій Шевчук, а й Ігор Фесан – керівник та засновник «Благодійного фонду Степана Бандери», який зараз перебуває в стані припинення. 

Дозвіл на виїзд отримали майже три сотні його представників, а частина з них не повернулись. Фесан пояснював, його фонд на запит ЛОВА перевозив гуманітарну допомогу на спільний склад, яким керував Олексій Шевчук – він же тодішній керівник координаційного штабу з питань надання гуманітарної допомоги ЛОВА. 

принаймні семеро з восьми чоловіків, яким дозволили виїзд від «Гуманітарної надії нації» не повернулися в Україну. Вони виїжджали автомобілями, потягами і навіть перетинали кордон пішки – як правило, через кілька днів після видачі наказів голови ЛОВА.



Джерело