Мільярдер і колишній гендиректор Google створює дрони для ЗСУ

Упродовж останніх років він послідовно фокусується на розробці військових технологій із застосуванням штучного інтелекту.

фото: ерік шмідт


Мільярдер і колишній гендиректор Google Ерік Шмідт створює дрони для української армії. У липні він підписав стратегічний меморандум з Міністерством оборони України, що ознаменувало новий етап у співпраці — як політичній, так і технологічній. Про це повідомляє Економічна правда.


Підписання відбулося в Данії за участі президента Володимира Зеленського, тодішнього міністра оборони Рустема Умєрова та самого Шмідта як CEO компанії Swift Beat. Зазначають, що зовні – це звичний дипломатичний протокол, але рівень зустрічі свідчив про її особливу вагу.


Шмідт — не просто колишній очільник Google. Упродовж останніх років він послідовно фокусується на розробці військових технологій із застосуванням штучного інтелекту. Україна, за його словами, стала місцем, де ці розробки можна не лише протестувати, а й оперативно адаптувати до реального бою.


«Ерік чудово розуміє інновації та напрямок руху світу. Його компанія Swift Beat може стати наступним Lockhead Martin у світі ШІ-дронів, які виконують різні функції: від розвідки до високоточних ударів», – заявив директор із стратегічних комунікацій Центру досліджень безпілотних систем Рудольф Акопян.



Після початку повномасштабного вторгнення Ерік Шмідт регулярно відвідує Україну. Брав участь у фронтових візитах, зустрічався з командирами, військовими аналітиками, політичним керівництвом. Його компанія, за даними джерел, вже постачає Україні кілька типів безпілотників: перехоплювачі шахедів, ударні дрони середньої дальності й FPV-дрони-камікадзе з автономною навігацією.


Серед розробників — інженери з Tesla, Apple і Google, а ШІ-рішення для дронів створює українська команда. Частина виробництва зосереджена в Україні, а ще частина – у США та, ймовірно, Польщі чи Естонії.


Водночас в українській miltech-спільноті ставлення до Шмідта не однозначне. Частина експертів побоюється, що він використовує Україну як полігон для відпрацювання технологій, які згодом можуть бути продані дорожче. Дехто застерігає: з огляду на досвід Шмідта у масштабуванні компаній, українські розробники можуть опинитися в ролі «постачальників ідей», а не рівноправних партнерів.


Попри суперечливі оцінки, проєкти Еріка Шмідта вже відіграють значну роль у боротьбі з повітряними загрозами, зокрема з іранськими шахедами.


«Більшість з тих, з ким спілкувалася ЕП при підготовці матеріалу, зазначають, що перехоплювач Шмідта – один з найефективніших у боротьбі з ворожими дронами. Зокрема, він демонструє високу точність виявлення цілей у нічному небі. Більшість збитих шахедів дронами, близько 90%, припадає саме на ці системи», – йдеться у повідомленні.


Публічність меморандуму з Міноборони, кажуть джерела ЕП, стала гарантією з боку держави для співпраці.




 



Джерело