Львівські нейрохірурги прооперували підлітка з рідкісною пухлиною мозку

Ця патологія досить рідкісна, зустрічається один раз на 100 тисяч.

Фото: центр дитячої медицини


У 14-річного підлітка з Миколаївщини виявили гамартому гіпоталамуса. Це рідкісне утворення, яке складно діагностувати та лікувати. Воно може спричиняти судоми, порушення когнітивних функцій і збої в роботі ендокринної системи. Про це повідомила пресслужба центру дитячої медицини.


«Специфічною особливістю цієї пухлини є епілептичні напади у вигляді раптового, неконтрольованого сміху, що не пов’язаний із справжніми емоціями. Діти намагаються приховати напад, але контролювати його вони не можуть. Ці напади та інші неврологічні порушення заважають дитині жити повноцінно і вільно рухатися», – пояснив Михайло Ловга, керівник Клініки дитячої нейрохірургії, хірургії епілепсії та нейрофізіології.


Родина хлопця зверталась до різних лікарів за місцем проживання і у закордонні клініки, неодноразово робили МРТ. Зрештою причину нападів вдалось виявити ізраїльським медикам.


Лікування за кордоном батькам виявилось «не по кишені». Пошуки альтернативи в Україні привели пацієнтів до нейрохірургів центру дитячої медицини. У Центрі хлопця дообстежили, підтвердили діагноз і прооперували.


«Для лікування цього пацієнта ми вирішили застосувати ендоскопічну дисконекцію. Це малоінвазивне втручання, коли за допомогою ендоскопа проникаємо до ділянки, де знаходиться пухлина, і видаляємо її. У цьому випадку все було особливо складно — шлуночки мозку були настільки маленькі, що ледь вміщували сам ендоскоп. Простору для маневру майже не було, і стандартний підхід був неможливий. Але ми знайшли спосіб дістатися до пухлини по діагоналі. Завдяки цьому нам вдалося повністю видалити гамартому», – зазначив нейрохірург.


Така патологія досить рідкісна, зустрічається один раз на 100 тисяч. Це вроджене захворювання і найчастіше проявляється у ранньому віці. Для встановлення діагнозу лікарі використовують дані МРТ, ЕЕГ, а також аналізують симптоми та скарги, з якими звернувся пацієнт.


У команди нейрохірургів – це уже третій випадок, коли вдалось допомогти дитині з гіпоталамічною гамартомою. Зважаючи на попередній досвід, фахівці вірять, що і на цей раз хворобу вдалось подолати.


Нагадаємо, у лікарні святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова прооперували пацієнтку з рідкісним захворюванням – ахалазією кардії стравоходу. 


 



Джерело