Львівська міська рада виділила 6 мільйонів гривень на щорічну допомогу дітям загиблих захисників та захисниць України. Це рішення ухвалив виконавчий комітет міської ради 10 квітня 2026 року. Грошові виплати отримають батьки або законні представники 120 дітей.
Загальна сума допомоги становить 6 млн грн: з цієї суми 5,5 млн грн передбачено для 110 дітей за 2026 рік, а 500 тис. грн — для 10 дітей за 2025 рік. Щорічна допомога на кожну дитину складає 50 тис. грн; ці кошти сім’ї можуть використати на навчання, оздоровлення та інші потреби.
«Жодна фінансова підтримка не замінить дітям найціннішого — маму чи тата. Проте обов’язок громади — бути поруч із цими родинами, сприяти тому, щоб діти могли рости, навчатися, відновлюватися та відчувати, що вони не самі зі своєю втратою. Через таку допомогу ми прагнемо не лише надати гроші, а й висловити турботу, увагу й вдячність за ту велику жертву, яку віддали їхні батьки за Україну», — зазначила керівниця міського управління соціального захисту Тетяна Колесник.
У березні цього року аналогічну допомогу вже отримали 85 батьків для 114 дітей на загальну суму 6 млн грн. Станом на 1 квітня 2026 року в межах Львівської міської територіальної громади статус члена сім’ї загиблого захисника України мають 1045 дітей, з яких 656 — діти до 18 років.
Створено за матеріалами: golossokal.com.ua
