Кіпіані про Волинську трагедію і повагу до пам’яті та підбірка українськомовних блогів для школярів. Підсумки доби

Нині, 16 липня, та 1 240 доба героїчного спротиву агресії рф.

Фото: Район Володимир


Акцент дня: В мережі суперечки через висловлювання про Ліну Костенко після її інтерв’ю Жадану. Що сталося. Обговоренню передував допис культурної менеджерки і журналістки Софії Челяк, яка написала, що відкривати інтерв’ю з Костенко було «поганою ідеєю» і заявила про «упереджене ставлення» до поетеси.



Ситуація на фронті: За даними Генштабу, за добу відбулося 148 бойових зіткнень, з них 41 та 24 на Покровському та Лиманському напрямках. 22 разів ворог атакував на Новопавлівському напрямку та 10 – на Північно-Слобожанському і Курському.


Російські загарбники завдали по позиціях наших військ та населених пунктах одного ракетного та 39 авіаційних ударів, застосувавши три ракети та скинувши 61 керовану авіаційну бомбу. Крім цього, залучили для ураження 1 218 дронів-камікадзе та здійснили понад 4 000 обстрілів.


Тема дня: Знати – щоб не програти: що українці мають памʼятати про Волинську трагедію. Журналіст, історик і військовослужбовець Вахтанг Кіпіані переконаний: ми маємо говорити про складні сторінки минулого не з примусу, а з гідністю і знанням. У цій розмові – про значення історичної освіти, памʼять про Сагринь, дезінформацію, яка нищить образ української армії, та чому лекції з історії є важливими і для тих, хто на фронті.



Ключові події


1. Зеленський підписав закон про множинне громадянство та ратифікацію спецтрибуналу. Що відомо. «Кожне зміцнює Україну».





Та: 9 благодійників із Львівщини стали переможцями конкурсу «Благодійна Україна». Перелік. Конкурс проводять уже 18 років;



2. Офіс Генпрокурора став на захист «Осокорківських луків» у справі проти забудови. Забудовник подав до суду позов із вимогою скасувати заповідний статус території, пояснюючи це наміром реалізувати проєкт будівництва транспортної розв’язки.





Та: «Не наглій, я і так один їду». На Львівщині звільнили водія, який відмовився перевозити ветерана;



3. На Львівщині майже 2000 абонентів тимчасово залишаться без газу: коли і де. 17-18 липня тимчасово відключать газ у 18 селах Самбірщини.





Та: У Львові розпочнуть ремонт моста на Левандівці: як курсуватиме транспорт. Поточний ремонт мосту на вулиці Сяйво обійдеться бюджету Львова у 9,5 млн грн.



А на Київщині закрили проїзд аварійним мостом у Вишгородському районі;



4. Директору «Дому Франка» у Львові президент присвоїв звання заслуженого працівника культури. Богдан Тихолоз – український літературознавець, франкознавець, публіцист.





Та: Біля Львова погодили створення нового природного заказника. 10 гектарів на околиці Скнилова отримають охоронний статус;



5. Наука, музика й література. Підбірка українськомовних блогів для школярів. Нещодавно чимало обурення та емоційних реакцій спричинило відео учнівських танців із сихівської школи під пісню російського репера Моргенштерна. Згодом «Твоє місто» організувало дискусію, в якій обговорили, як прищепити дітям любов до українського і розвивати патріотизм під час війни. Під час неї Вікторія Христенко, депутатка ЛМР, зобов’язалася зробити два великі дописи: як зосередити дитині контекст, щоби він підтягувався наративною вибіркою, і про блогерів, інфлюенсерів, співаків, на яких варто підписатися. Публікуємо цю добірку.



Слава Україні. Гарного Вам дня!



Джерело