День стійкості Львова (Lviv Resilience Day), організований Львівською міською радою в Гданську напередодні Ukraine Recovery Conference 2026 (URC 2026), не входив у офіційну програму самої конференції з відновлення України.
Про це йдеться у відповіді Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради на запит, спрямований для отримання документального підтвердження попередньої заяви міської влади про те, що захід нібито відбувався в межах URC 2026.
«Міжнародний захід Lviv Resilience Day був організований Львівською міською радою у м. Гданськ (Республіка Польща) напередодні проведення Ukraine Recovery Conference 2026 (URC 2026) — міжнародної платформи, що об’єднує представників урядів, міст, міжнародних організацій, фінансових інституцій та бізнесу навколо питань відновлення України», — зазначено у відповіді.
Управління інвестицій та проєктів пояснило, що вибір Гданська для проведення заходу був зумовлений тим, що саме там під час URC 2026 перебували міжнародні партнери Львівської міської ради. Метою Lviv Resilience Day назвали створення додаткового майданчика для діалогу з цими партнерами, презентацію проєктів відновлення та залучення підтримки для стратегічних напрямів розвитку Львівської міської територіальної громади.
Партнерами заходу виступили Czech-Ukrainian Chamber of Commerce, Nova Ukraine та Sigma Software. Ці організації профінансували організацію та проведення Lviv Resilience Day, зокрема забезпечили участь делегації Львівської міської ради, до складу якої увійшли щонайменше 23 особи.
«Щодо надання копій документів (листів) про партнерів Львівської міської ради та їх внесок (фінансовий чи в іншій формі) в організацію заходу, повідомляємо, що організаційні витрати, пов’язані з проведенням Lviv Resilience Day, покривалися партнерами шляхом здійснення прямих оплат відповідним надавачам послуг. Кошти з бюджету Львівської міської територіальної громади на організацію та проведення заходу не залучалися», — наголосили у міськраді.
Нагадаємо, «День стійкості Львова» відбувся 24 червня у Гданську напередодні самої Конференції з відновлення України. У межах заходу підписали шість угод із партнерами з Німеччини, Швеції, Чехії, Литви та Франції на загальну суму близько 2,5 млн євро. Зокрема, був укладений меморандум про запуск нової освітньої програми в межах Unbroken University Municipal Partnership School, спрямованої на допомогу українським громадам у залученні інвестицій та побудові міжнародних партнерств, за участі Czech-Ukrainian Chamber of Commerce and Industry — одного з партнерів, який долучився до фінансування цього форуму.
Міністерство закордонних справ Польщі публічно розмежувало «День стійкості Львова» та саму Конференцію з відбудови України: речник відомства підкреслив, що Андрій Садовий провів власний, окремий від URC26 захід. Ця заява з’явилася у відповідь на припущення, що мер Львова відвідує офіційну конференцію. Делегація Львова не потрапила на URC26 через конфлікт міської влади з польським підрядником навколо добудови сміттєпереробного заводу.
Депутат Львівської міської ради Валерій Веремчук повідомив місцевим медіа, що «усі депутати Львівської міськради поїхали у робоче відрядження та отримають з бюджету компенсацію».
Створено за матеріалами: varianty.lviv.ua
