Ця подія залишиться в історії як найдорожчий автомобіль, що був імпортований під нульове розмитнення під час війни.
У травні 2022 року на митному посту Рава-Руська було зупинено авто, що символізує розкіш і швидкість – новий Ferrari Roma. Як повідомляє офіс Генпрокурора, пише DailyLviv.com.
Офіційно – власником є український адвокат і колишній т.в.о. директора держпідприємства Міністерства Оборони. На неофіційному рівні – автомобіль призначався для зовсім іншої особи, яка навіть не з України.
На той момент ще ніхто не здогадувався, що за цим стоїть добре спланована схема. Два громадянина рф, які проживали в країнах ЄС (один з них володів паспортом Панами), бажали ввести суперкар з Німеччини, сплативши за нього €210 000 і уникнувши податків.
Для цього їм знадобився «свій» чоловік, який скористається нульовим розмитненням, запровадженим для громадян України в умовах війни. Це точно увійде в історію як найдорожчий автомобіль, завезений під нульове розмитнення під час війни.
3 травня Ferrari потрапило на територію України, а вже 7-го – виїхало у Париж. За підрахунками слідства, таким чином вдалося уникнути виплати понад €63 000 обов’язкових платежів. У декларації адвокат зазначив, що автомобіль був куплений на позику від знайомого юриста.
Проте розслідування під контролем прокурорів Офісу Генерального прокурора виявило, що ексчиновник фактично сплатив лише €1500 за автівку. Решту суми оплатив росіянин.
Прокурори разом зі слідчими почали перевіряти декларації адвоката за 2022–2023 роки. Поступово стали з’являтися інші факти недостовірного декларування. Наприклад, в розділі «Корпоративні права» він вказав вартість своєї 100% частки у статутному капіталі одного з товариств у розмірі 10 950 000 грн, тоді як за офіційними даними її реальна вартість складала лише 1 000 грн.
Загальна сума недостовірних відомостей перевищила 17,4 мільйона гривень – це вже “особливо великий розмір” згідно з визначенням закону.
Щоб запобігти зникненню ключових доказів, прокурори домоглися арешту Ferrari Roma. Хоча автомобіль вже давно залишив територію України, юридично він залишається під забороною відчуження.
Історія зі суперкаром і таємними активами продовжилася – прокурори Офісу Генерального прокурора оголосили про підозру колишньому керівнику держпідприємства та діючому адвокату за ч. 2 ст. 366-2 КК України – декларування недостовірної інформації на суму понад 2500 прожиткових мінімумів.
Це розслідування стало прикладом того, як Офіс Генерального прокурора перетворює журналістські сенсації на матеріали з реальними правовими наслідками. І хоча вердикт ще попереду, фінал цієї справи обов’язково відповідатиме діючому законодавству України.