Двоє львівських нардепів заявили, що «помилилися», проголосувавши за скандальний закон

Серед інших львівських нардепів, які підтримали законопроєкт, публічних заяв не було.

фото умовне


Львівські народні депутати Ростислав Тістик та Василь Мокан публічно визнали помилку у голосуванні за законопроєкт №12414, який стосується повноважень антикорупційних органів. Про це вони написали на своїх сторінках у Facebook.


Ростислав Тістик, обраний від «Слуги народу», заявив:

«У політиці бувають помилкові рішення. Сила демократії в тому, що суспільство має голос, а політики мають чути цей голос! Очікую на президентський законопроєкт».


«Твоє місто» протягом кількох днів намагалося взяти коментар у нього та ще кількох депутатів, однак вони не відповідають на телефонні дзвінки.


Василь Мокан також визнав свою підтримку законопроєкту помилковою:


«Особисто своє голосування за #12414 вважаю першим серйозним прорахунком за час каденції. Помилки слід визнавати. Будуть зроблені висновки, щоби такого більше ніколи не повторилося».


Він додав, що завжди підтримував антикорупційні ініціативи, виступає за стратегічний євроінтеграційний курс України і очікує якнайшвидшого перегляду ситуації в парламенті.



Серед інших депутатів від Львівщини, які також голосували «за», публічних заяв про перегляд свого голосування не робили Тарас Батенко («За майбутнє»), Мар’ян Заблоцький, Юрій Камельчук, Остап Шипайло, Святослав Юраш, Євген Петруняк (усі — «Слуга народу»), а також Михайло Цимбалюк і Сергій Власенко (обидва — «Батьківщина»).


Ліквідація незалежності НАБУ і САП: що відомо


Нагадаємо, очільники НАБУ та САП закликали президента Володимира Зеленського не підписувати ухвалений Верховною Радою законопроєкт. Серед тих, хто його підтримали, є нардепи із Львівщини. Європейський Союз висловив стурбованість діями України щодо її антикорупційних інституцій. Військові, волонтери, експерти й нардепи називають це рішення зрадою принципів Революції Гідності. Детальніше тут.


Зокрема, у Львові та Києві відбулися акції проти підписання цього законопроєкту.


Увечері 22 липня Зеленський все ж його підписав.


23 липня президент Володимир Зеленський пообіцяв внести у Верховну Раду новий законопроєкт, який забезпечить «силу системі правопорядку» та збереже «всі норми для незалежності антикорупційних інституцій».




 



Джерело