чи можливо у Львові змінити оповіщення про відбій тривоги

Сигнал регулює постанова Кабміну.

фото умовне


Після п’яти повітряних тривог цієї ночі мешканці Львова звернулись на гарячу лінію міста із питанням про те, чи можна змінити або скоротити сигнал оповіщення про відбій тривоги, адже він такий самий, як і оповіщення про початок тривоги.


«Цілу ніч тривоги. Але більше діє на психіку сигнал відбою. Чому він такий довгий, майже 3 хвилини? Невже не можна замінити його на короткий або на голосове повідомлення? Пора змінити цей травмуючий сигнал. Психіка людей і так травмована»,  йдеться в одному з повідомлень на гарячу лінію.


У коментарі «Твоєму місту» начальник управління оперативно-чергової служби, оповіщення та зв’язку Львівської ОВА Микола Сень пояснив, що тривалість сигналу регламентована постановою Кабміну №733. Згідно з нею, звуковий сигнал тривоги чи відбою має тривати 3–5 хвилин. Це уривчастий звук – спадаючий і знову наростаючий. Так, каже він, визначено нормативно.


«Люди часто плутають початковий сигнал «Увага всім» із тривогою. Насправді сирена не є сигналом повітряної тривоги, це є сигнал попереджувальний, він означає, що опісля обов’язково буде доведено інформацію про те, яка є загроза для населення області. Інформацію передають гучномовними засобами, через спеціальні канали, радіо та телебачення», – пояснив Микола Сень.



За словами чиновника, у Львові досі діють 79 електромеханічних сирен  це стара система, яка залишилась у спадок ще з радянських часів. Її модернізували: додали цифрове керування, однак такі сирени можуть лише видавати звук, а не транслювати голосові повідомлення, як мало би бути.


«В інших громадах області вже встановлені електронні сирени нового зразка, які передають сигнали із запису: спочатку йде гудіння сирени, а потім  голосове повідомлення про те, що на території Львівської області або оголошена повітряна тривога, або відбій, або інша інформація з питань цивільного захисту»,- зазначив Сень.


У Львові сучасних систем поки недостатньо: зараз є 133 одиниці гучномовного обладнання, а цього року планують додати ще 65. Їх встановлюватимуть поруч із електросиренами, щоб дублювати не лише звуковий сигнал, а й голосові інструкції.


Також Микола Сень закликав мешканців користуватися офіційними джерелами інформації: телебаченням, радіо, Telegram-каналами ОВА, додатками «Повітряна тривога», та «Air Alert». Саме там оперативно публікують точну інформацію про оголошення тривоги або її скасування.


Анастасія Лаврук






Джерело