фото: радіо свобода
В Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) заявили, що ослаблення антикорупційних органів України може підірвати довіру міжнародних партнерів, зокрема інвесторів у сферу оборони та довгострокової відбудови. Про це йдеться у листі до заступниці керівника Офісу президента Ірини Мудрої, який є у розпорядженні видання «Європейська правда».
У документі від 22 липня керівниця Антикорупційного відділу ОЕСР Джулія Фромгольц висловила глибоку стурбованість через прийняття закону №12414, який, за її словами, підриває незалежність НАБУ і САП. Вона наголосила, що зміни можуть бути розцінені як відхід України від узятих на себе зобов’язань перед ОЕСР.
«У разі якщо цей лист надійде до вас після підписання законопроєкту, ми закликаємо внести подальші законодавчі зміни для збереження незалежності спеціалізованих антикорупційних органів. Я наполегливо прошу розглянути це питання з максимальною серйозністю», — зазначено у документі.
Фромгольц також підкреслила, що, якщо Київ не відреагує належним чином, це поставить під загрозу не лише перспективу приєднання до Конвенції ОЕСР про боротьбу з хабарництвом, а й загалом вступ до організації. Крім того, Україна ризикує втратити довіру іноземних партнерів, які розглядають можливість інвестування в її оборонну галузь.
Нагадаємо, очільники НАБУ та САП закликали президента Володимира Зеленського не підписувати ухвалений Верховною Радою законопроєкт. Серед тих, хто його підтримали, є нардепи із Львівщини. Європейський Союз вже висловив стурбованість діями України щодо її антикорупційних інституцій. Військові, волонтери, експерти й нардепи називають це рішення зрадою принципів Революції Гідності. Детальніше тут.
Зокрема, у Львові та Києві відбулися акції проти підписання цього законопроєкту.
Увечері 22 липня Зеленський все ж його підписав.