Соліст львівського гурту «Пиріг і Батіг» мобілізувався до війська

Де саме він служитиме, 45-річний музикант не уточнив.

Мар’ян Пиріг. Фото: Юрій Грязнов


Соліст львівського гурту «Пиріг і Батіг» Мар’ян Пирожок, відомий під псевдонімом Мар’ян Пиріг, мобілізувався до ЗСУ. Про це у понеділок, 28 липня, повідомив він у соцмережах.


«Багато про що є повісти, та не стає часу. Але щоб ви не хвилювались де я і шо я, офіційно повідомляю – добровільно вступив до лав Збройних Сил України», – написав Мар’ян Пирожок у Facebook.



Мар’ян Пиріг народився у Львові 1979 року. У 1997 році він вступив до Львівського державного лісотехнічного університету, проте вже на другому курсі покинув виш і вступив до лав ЗСУ.


У 2011 році львів’янин заснував музичний гурт «ГИЧ оркестр», а у 2016-2017 роках випустив сольний альбом-триптих «Польовий» із піснями на твори українського поета Павла Тичини.


У 2020 Пирожок заснував фольк-гурт «Пиріг і Батіг», в межах якого спільно з іншими музикантами продовжив класти на музику поезію українських класиків: Павла Тичини, Степана Руданського, Тараса Шевченка, Богдана-Ігоря Антонича, Володимира Сосюри, Василя Стуса та інших. Мета проєкту – популяризація української мови.


Наразі гурт випустив три альбоми: «Сьпівомовний» (2021), «Зелений» (2023) та «Замордовані. Подзвін перший» (2024). Зазначимо, у січні за «Зелений» музичний гурт номінували на Шевченківську премію.


Наприкінці 2024 року Мар’ян переїхав до Харкова.






Джерело