Законопроєкт Зеленського повертає незалежність НАБУ і САП — директор НАБУ

За його словами, законопроєкт у разі голосування повертає все, як було.

фото: суспільне


Директор НАБУ Семен Кривонос позитивно оцінив законодавчу ініціативу президента Володимира Зеленського, яка має відновити процесуальну незалежність антикорупційних органів. Про це Кривонос заявив в інтерв’ю «Суспільному».


За його словами, законопроєкт повністю повертає процесуальну автономію Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.


«Детективи НАБУ й прокурори САП брали безпосередню участь у роботі над цим законопроєктом. Він повністю відновлює процесуальну незалежність НАБУ і САП. Якщо зараз ця незалежність фактично знищена — законопроєкт у разі голосування повертає все, як було», — зазначив директор Бюро.



Кривонос наголосив, що законопроєкт потрібно ухвалити вже 31 липня — одразу в першому читанні і в цілому, щоб уникнути ризиків блокування чи внесення правок.


Він також попередив, що до набуття законом чинності існує загроза втручання Генеральної прокуратури у справи НАБУ. Зараз, за його словами, антикорупційні органи не можуть ефективно просуватися у резонансних розслідуваннях, оскільки керівник САП втратив ключові процесуальні повноваження.


«Зараз керівник САП не може визначити групу прокурорів, не може захистити інформацію в чутливих кейсах. Єдиний, кому він може повідомити про підозру, — це голова сільради або місцевий депутат», — підкреслив очільник НАБУ.


Також Кривонос повідомив, що про президентську ініціативу дізнався з допису в Telegram. До цього в НАБУ не мали офіційного підтвердження щодо підготовки відповідного законопроєкту.


Ліквідація незалежності НАБУ і САП: що відомо


Нагадаємо, очільники НАБУ та САП закликали президента Володимира Зеленського не підписувати ухвалений Верховною Радою законопроєкт. Серед тих, хто його підтримали, є нардепи із Львівщини. Європейський Союз висловив стурбованість діями України щодо її антикорупційних інституцій. Військові, волонтери, експерти й нардепи називають це рішення зрадою принципів Революції Гідності. Детальніше тут.


Зокрема, у Львові та Києві відбулися акції проти підписання цього законопроєкту.


Увечері 22 липня Зеленський все ж його підписав.


23 липня президент Володимир Зеленський пообіцяв внести у Верховну Раду новий законопроєкт, який забезпечить «силу системі правопорядку» та збереже «всі норми для незалежності антикорупційних інституцій». На наступний день він з’явився на сайті ВР.




 



Джерело