Угода була укладена без проведення відкритих торгів та використання електронної системи закупівель.
Про це повідомила поліція Львівської області, пише DailyLviv.com. Тепер вже колишній керівник комунального підприємства міської ради разом з директором Товариства з обмеженою відповідальністю та підприємцем-інженером організували злочинну схему заволодіння бюджетними коштами під час ремонту водяних свердловин, якого насправді не проводили.
Як встановили правоохоронці, у 2021 році один з учасників схеми, який на той час обіймав посаду директора комунального підприємства Самбірської міської ради уклав з компанією-підрядником, якою керував його підлеглий, договір про проведення робіт з капітального ремонту свердловин, який, зокрема, передбачав їх автоматизацію та монтаж технологічного обладнання.
Третій учасник злочинної схеми – фізична особа-підприємець, повинен був здійснювати інженерний нагляд за проведенням робіт. Кошти для проведення ремонту були виділені з бюджету міської ради. При цьому, договір був укладений з порушеннями законодавства – без проведення відкритих торгів та використання електронної системи закупівель.
Хоча насправді ремонтні роботи на свердловинах не проводились, директор фірми-підрядника вніс до актів виконаних робіт неправдиві відомості про повне виконання взятих на себе зобов’язань, інженер із технічного нагляду погодив документацію, а директор комунального підприємства підписав ці свідомо неправдиві документи, після чого було здійснено оплату.
Таким чином Самбірській міській раді було завдано збитків на загальну суму більше одного мільйона гривень.
Злочинну схему викрили слідчі та оперативники кримінальної поліції Самбірського районного відділу поліції спільно з оперативниками Управління Служби безпеки України у Львівській області, за процесуального керівництва Самбірської окружної прокуратури.
Колишньому директору комунального підприємства повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст.364 (Зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України та ч.1 ст.366 (Службове підроблення) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання, передбачене санкціями статей – позбавлення волі на строк до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Директору підприємства-підрядника повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.5 ст.191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч.1 ст.366 Кримінального кодексу України та ч.1 ст.366 (Службове підроблення) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання, що йому загрожує – позбавлення волі на строк до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Інженеру з технічного нагляду повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.367 (Службова недбалість) Кримінального кодексу України. Вчинене карається позбавленням волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п’ятдесяти до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.
Досудове розслідування триває.