У Львові оголосили тендер на вибір підрядника з відбудови Музею Шухевича


У Львові оголосили тендер на визначення генерального підрядника, який візьметься за відновлення Музею Шухевича. ГО «Новий музей» оголосила цей тендер на платформі Prozorro. Уже 1 серпня тендерний комітет планує обрати переможця прозорих публічних торгів. Розкриття пропозицій буде транслюватись онлайн. Очікувана вартість робіт – біля 35 млн грн. Фінансування – повністю за позабюджетні кошти, повідомляє ЛМР. 


Проєкт, який розробила команда Guess Line Architects під керівництвом архітектора Андрія Лесюка, пройшов експертизу. Усі зауваження фахівців були враховані. 


«Це важливий перехід від планування до дії. Саме через цей тендер буде обрано компанію, яка відновлюватиме музей – простір пам’яті про головного командира УПА, місце його останнього бою і водночас сучасний культурно-освітній центр. Тендерна процедура триватиме до 1 серпня 2025 року. Після цього відбудеться вибір переможця, підписання договору, отримання дозвільної документації і старт будівельних робіт на місці», – зазначили у ЛМР.


Проєкт передбачає значне розширення музею – площа нової будівлі становитиме 312,4 м², що майже на 50% більше, ніж до обстрілу. При цьому історично достовірний архітектурний об’єм та обрис автентичної будівлі буде відтворено відповідно до проєктних завдань. У конструкції передбачено укриття з трьома аварійними виходами, нові виставкові зали, інклюзивну інфраструктуру з пандусами, паркомісцями та безбар’єрним доступом, а також благоустрій території – від мощення і озеленення до очищення ставка та впорядкування простору біля пам’ятника. За словами Юрія Теліпського, директора ЛКП «Львівське міжміське бюро технічної інвентаризації», будівля музею буде суттєво міцнішою, технологічно якіснішою, зі сучасною інженерією та використанням всіх автентичних елементів, що вдалося зберегти після обстрілу.


Вже сформували Наглядову раду, яка погоджує ключові рішення, затверджує концепцію, здійснює контроль за витратами, перебігом робіт і комунікацією.


Для додаткової прозорості процесу, окрім Наглядової ради, створили тендерний комітет. До його складу увійшли представники ГО «Новий музей», ЛКП «Львівське міжміське бюро технічної інвентаризації», Львівської міської ради, депутати, освітяни та фахові експерти – загалом 7 осіб. Саме вони, після розгляду документів, відповідатимуть за вибір переможця тендеру.


Очікувана вартість робіт, що охоплює будівництво самої будівлі музею, облаштування укриття, інженерні мережі та частину благоустрою, становить 35 643 545 грн. Участь у тендері можуть брати юридичні особи, фізичні особи-підприємці та фізособи, які мають відповідні дозволи, фінансову спроможність, команду, технічну базу, а також документи, що підтверджують досвід виконання аналогічних робіт.


Оцінка заявок відбуватиметься за трьома критеріями – ціна (70% ваги оцінки), терміни виконання (15%) та умови фінансування (відтермінування платежу, також 15%). Найвищу кількість балів отримає найбільш збалансована пропозиція. У разі рівної оцінки, перевагу матиме та, де запропоновано нижчу ціну.


Паралельно триває робота над створенням майбутньої експозиції музею, де залучені архітектори та команда Львівського історичного музею. Уже напрацьовані перші ескізи, формується дорожня карта, визначаються ключові тематичні блоки. Важливо, що в майбутньому музей має стати не лише місцем вшанування пам’яті, а й простором для постійної освітньої, культурної, просвітницької діяльності, відкритим для громади і молоді.


Нагадаємо, що ГО «Новий музей» збирає кошти на відбудову музею Романа Шухевича на Білогорщі, який було зруйновано внаслідок російського обстрілу на початку 2024 року. 


Долучитися до збору коштів на відбудову:


ГО «Новий Музей»


ЄДРПОУ: 44482619


р/р: UA233052990000026007031029658 (ПриватБанк)


Призначення: Благодійний внесок на Проєкт відбудови Музею Романа Шухевича


Підтримати онлайн через monobank


До слова, раніше «Твоє місто» записувало розмову з історикинею Олесею Ісаюк – дослідницею життя Головного командира УПА, авторкою кількох ґрунтовних книжок про нього. У межах «Клубу експертів та експерток» обговорили маловідомі факти з біографії Шухевича, його зв’язок зі Львовом, лідерські риси та особисті дилеми. Детальніше – за посиланням.



Джерело