Тому що війна для Росії – це ідеальна бізнес-модель.
Війна в Україні може не закінчитися ніколи, якщо Росія зменшить інтенсивність військових дій і зведе ситуацію на рівень військових зіткнень, які продовжуються дуже довго. Таку думку висловив німецький військовий історик Маркус Койпп (Markus M. Keupp) у інтерв’ю австрійській газеті Kurier, оприлюдненому у неділю, 20 липня. У такому разі між Росією та Україною виникне “межа, що вічно кровоточить”, вважає він. Про це повідомляє DW, пише DailyLviv.com.
“Для Росії війна – це ідеальний режим роботи, ідеальна модель суспільства, – впевнений він. – Війна дозволяє йому (президенту РФ Путіну. – ред.) мобілізувати людей. Завдяки війні у нього є тотальний контроль над економікою і суспільством. Ця Росія більше не може повернутися в режим мирного існування. Економічно вона дуже швидко завалиться. Та й суспільство запитає, а за що ми вмирали?”
Пізніше по ходу інтерв’ю співрозмовник Kurier висловлює думку, що Росія не відступить від своєї войовничої політики, навіть якщо війна в Україні колись закінчиться. “Навіть якщо війна в Україні колись закінчиться, це ще не означає, що Росія відступиться від такої політики. Навпаки. Якщо війна є бізнес-моделлю, тоді Росії завжди потрібний супротивник. Їй завжди потрібне поле бою або мета для вторгнення”.
Говорячи про президента РФ Путіна, військовий історик називає його “лише однією з багатьох персоніфікацій авторитарного, мілітаристського та націоналістичного режиму”. “Зовсім неважливо, коли Путін помре, як він помре – чи випаде він з вікна або помре природною смертю, – з цього середовища керівництва прийде наступний, і все продовжуватиметься в тому ж стилі і далі”.
На цьому фоні географічним сусідам Росії, зокрема Україні, Польщі, країнам Балтії варто задуматися про зміцнення своїх кордонів з Росією з метою захисту від майбутніх вторгнень: “Ідея про те, що з експансивною імперією можливе мирне співіснування, – одна з найбільших помилок останніх 30 років. Мине багато часу, перш ніж ми відійдемо від цієї казки”.
“Те, що Росія робить сьогодні щодо України, вона може з точністю повторити стосовно інших країн, – вважає Маркус Койпп. – Так звані “спецоперації” можуть повторитися: у Грузії, Казахстані, Балтії і так далі”.
Відповідаючи на запитання про те, чи збирається Путін, чи Росія, на його думку, знову завойовувати цілі країни, Койпп зазначив: “Я сказав би: (Росія хоче. – ред.) впровадитися, проникнути (у систему влади інших країн. – ред.) і в кінцевому рахунку знову втягнути (їх – ред.) у сферу російських інтересів, коли на ці країни буде систематичний вплив.
Це Путін робить дуже успішно у Грузії. Він намагається зробити це у Румунії. В Угорщині він має прем’єр-міністра, який їсть у нього з долоні, він перевернув Словаччину. Зрозуміло, він спробує зробити це й інших країнах, зокрема в Австрії, у Німеччині”.
Єдиний шлях змусити Путіна сісти за стіл переговорів або укласти мир з Україною, на переконання Койпа, полягає в тому, щоб “дуже просто довести постачання зброї в Україну до максимуму”. “Лише коли він зрозуміє, що не просунеться далі, він, ймовірно, шукатиме інших шляхів”, – вважає військовий історик.
До теми: Путін просто грається з дипломатією і дипломатами – Зеленський
Путін сміється над нами. Борис Джонсон відреагував на розмову Трампа та путіна