Меблеві тренди 2025/2026: що буде в моді, а що пора викинути
Дивитесь на свою вітальню і відчуваєте, що чогось не вистачає? Здається, ще вчора інтер’єр був сучасним, а сьогодні він виглядає трохи застарілим. Ласкаво просимо у світ меблевих трендів, де зміни відбуваються швидше, ніж Ви встигаєте допити ранкову каву.
Середина 2025 та початок 2026 року в дизайні меблів відзначаються сміливими, але свідомими рішеннями. Епоха швидкоплинних покупок та стерильного мінімалізму поступається місцем довговічності, індивідуальному підходу та глибокому зв’язку з природою.
Перейдемо до найцікавішого, що дізнатись, які сучасні меблі стануть зіркою інтер’єру, а з якими вже давно час прощатися.
В ТОПІ: 5 меблевих трендів, що визначають 2025/2026 роки
Головний вектор на створення комфортного, персоналізованого та екологічного простору, який буде актуальним багато-багато років.
Тренд №1: «Свідома» розкіш та екологічність
Це найпотужніший тренд, що виходить далеко за межі дизайну. Замість меблів з ДСП та безликого мас-маркету на пік популярності виходять вироби з перероблених матеріалів, сертифікованої деревини (FSC), бамбука та металу. У моді — меблі від локальних майстрів, вінтаж та реставровані предмети з історією. Якісні й унікальні.
Що шукати? Меблі з масиву дерева темних відтінків (горіх, темний дуб), обідній стіл з переробленого пластику, крісла з ротанга, комод ручної роботи.
Тренд №2: Епоха плавних ліній та диванів-хмаринок
Гострі кути асоціюються зі стресом, вони поступаються місцем м’яким, органічним лініям. Заокруглені меблі дарують затишок, відчуття безпеки та розслабленості. Це стосується всього: від диванів до шаф.
Що шукати? Вигнуті модні дивани для вітальні у формі квасолі, аркові шафи та серванти, круглі кухонні столи, крісла з плавними, обтічними силуетами.
Тренд №3: Тактильність та фактурність
Блискучі гладкі поверхні відходять на другий план. В тренді фактурні меблі та матеріали, до яких хочеться торкатися знову і знову.
-
Тканини: букле (головний хіт для крісел та диванів), вельвет, велюр, фактурний льон, шерсть. -
Поверхні: рифлені (жолобчасті) фасади шаф і тумб, необроблений камінь (особливо травертин та мармур для журнальних столиків), груба штукатурка та фактурне скло у дверцятах.
Тренд №4: Сміливі та природні кольори
Палітра стає складнішою та глибшою, вона натхненною самою природою. Колір в інтер’єрі відіграє ключову роль.
-
Теплі земляні відтінки: теракотовий, іржавий, гірчичний, оливковий та всі відтінки коричневого (від “мокко” до “шоколаду”). -
Глибокі насичені тони: смарагдовий сучасний диван, сапфірове крісло, бордові фасади кухонних меблів. Вони використовуються як розкішні акценти. -
“Брудні” пастелі: пильно-рожевий, приглушений синій, шавлієвий зелений. Найкраще облаштовують спокійну атмосферу.
Тренд №5: Неовінтаж та поєднання епох
Замість того, щоб копіювати один стиль, дизайнери поєднують сучасні меблі з елементами 70-х (хром, яскраві кольори), артдеко (оксамит, латунь) та модернізму середини століття. В результаті такого прийому, інтер’єр набуває еклектичних нот. Це унікальні та персоналізовані кімнати, де кожне ліжко чи журнальний столик розповідає свою історію.
ПОЗА ГРОЮ: 5 антитрендів, які миттєво здешевлюють інтер’єр
Прощання з цими речами не означає, що їх треба негайно виносити на смітник. Їх можна реставрувати, перефарбувати, перемістити в менш помітне місце.
Антитренд №1: Меблеві гарнітури «все в одному»
Комплекти (диван два крісла, ліжко тумби шафа-купе) з однієї колекції виглядають нудно та безлико. Сучасний підхід передбачає поєднання предметів з різних стилів.
Антитренд №2 «Стерильний» мінімалізм
Інтер’єри, що нагадують операційну, з монотонними білими стінами та глянцевими білими меблями, втратили актуальність. Навіть мінімалізм стає “теплішим” завдяки фактурам та складним відтінкам білого (молочний, кремовий).
Антитренд №3: «Fast Furniture» (Швидкі меблі)
Дешеві меблі з неякісних матеріалів, розраховані на 1-2 роки використання, – головний антитренд. Це не екологічно і не практично. Краще купити один якісний комод з масиву дерева, ніж щороку міняти дешевий аналог.
Антитренд №4: Надмірна кількість відкритих полиць
Полиці, заставлені різноманітними дрібничками, створюють візуальний шум. Тренд зміщується в бік закритих систем зберігання, які підтримують порядок.
Антитренд №5: Надто багато золота
Хоча металеві акценти залишаються в моді, агресивне блискуче золото поступається місцем більш стриманим варіантам: матовій латуні, хрому, бронзі та чорному металу.
Підсумуємо
Отож, варто забути про суворі правила та фрази «так треба». Головний меблевий тренд 2025-2026 років – це Ви.
Ваше бажання комфорту, Ваша любов до природних текстур, Ваша сміливість поєднати крісло з 70-х із сучасним диваном. Дім – це не виставка досягнень меблевої індустрії, а місце Вашої сили та відновлення.
Найкраща новина, що створити такий простір сьогодні не означає витратити цілий статок. Щоб втілити найсміливіші ідеї та додати в інтер’єр актуальні нотки, купити сучасні меблі недорого можна в інтернет-магазині Taburetka.ua. Перетворіть натхнення на реальність.