в місті ліквідували Пагорб слави. Фото дня

Там також провели ексгумацію радянських поховань.

Фото: ЛМР


Роботи з дослідження ексгумації радянських поховань на Пагорбі Слави у Львові 16 липня завершили. Пагорба Слави у Львові більше немає – повідомив міський голова Львова Андрій Садовий. Загалом на цьому місці було віднайдено 355 людських останків: 251 – в індивідуальних могилах та 84 – у трьох братських. У ще одній, четвертій, братській могилі, знаній як поховання часів Першої світової війни, людських останків не знайшли взагалі, передає пресслужба ЛМР.




Щодо могил агентів НКВС М. Кузнєцова та С. Путіна, то, за словами керуючого справами виконавчого комітету ЛМР Євгена Бойка, ексгумацію цих поховань проводили за окремим протоколом та вже перепоховали на спеціально визначеному місці на Голосківському цвинтарі.


Додамо, дослідження та ексгумацію поховань на Пагорбі Слави розпочали 1 травня. Роботи виконували фахівці Меморіально-пошукового центру «Доля» відповідно до дозволів, наданих Міністерством культури та органами місцевого самоврядування. Зазначимо, під час ексгумації було виявлено невідповідність щодо кількості надмогильних плит, поховань та місць їх розміщення. Також виявлено дуже мало супровідного матеріалу. Серед віднайденого – гудзики, залишки уніформи, взуття та гвардійські значки.



Нагадаємо, також з території меморіалу демонтували дві вхідні колони. Металеві гірлянди з колон та паркану передали  до музею «Територія терору». До експозиції цього ж музею потрапить і конструкція «вічного вогню». «Частина елементів, які є важливі для нашого музею, будуть передані їм на зберігання та подальше експонування», – зазначив Євген Бойко.


Тепер територію Пагорбу Слави приберуть від будівельного сміття та вирівняють. Далі, в межах робочої групи з меморіалізації, спільно з громадськістю, науковцями, депутатським корпусом ухвалюватимуть рішення щодо майбутнього облаштування та використання цієї території.



Довідка


Комплекс «Пагорб Слави» зводили у 1945–1950-х роках на вулиці Пасічній. Сюди перепоховали червоноармійців, радянських партизанів і співробітників НКВС, які загинули під час Другої світової війни. Особливу увагу привертало поховання Миколи Кузнєцова – його останки двічі намагалися викрасти. Родичі спецагента неодноразово зверталися з проханням повернути тіло до росії.


Фото: ЛМР




 



Джерело