Над Києвом пролітав модернізований на заводі Антонова вже у часи повномасштабної війни Ан-124-100 «Руслан»

У 2022 році літак перебував у розібраному стані.

Зліт літака Ан-124-100 (б/н №0706), 11 липня 2025. Фото: АТ “Антонов”


«Антонов» завершив багаторічний проєкт глибокої модернізації одного з Ан-124-100 «Руслан», що знаходився у розібраному стані на території підприємства від початку російського вторгнення. Про це повідомила пресслужба компанії.


Важкий транспортний літак Ан-124-100 з серійним номером 0706 злетів з аеродрому підприємства 11 липня 2025 року та здійснив посадку в аеропорту Лейпцигу, де базуються інші літаки «Антонова».


У компанії розповіли, що релокація «Руслана» стала не лише інженерним досягненням, а й символом стійкості, професіоналізму та єдності українських авіабудівників. Вдосконалений літак продовжить службу на міжнародних маршрутах, представляючи українське авіабудування за кордоном.



Літак, побудований у 1994 році, має за плечима понад 21 000 годин нальоту та понад 5 500 виконаних польотів. Роботи з його модернізації розпочалися ще у 2021 році.


Метою оновлення стало повне заміщення критично важливих комплектуючих, що раніше виготовлялися в росії, на сучасні аналоги українського та західного виробництва. Цей виклик команда «Антонова» прийняла в умовах значної технічної та логістичної складності.


Після початку повномасштабної агресії росії у 2022 році роботи тимчасово призупинили — на той момент літак перебував у розібраному стані. Попри воєнні ризики, фахівці підприємства зуміли відновити роботи й успішно завершити модернізацію у червні 2025 року.


На відміну від інших літаків «Антонова», які були пошкоджені під час битви за Гостомель, UR-82073 на момент вторгнення проходив технічне обслуговування, тому не перебував у Гостомелі.


Після нападу на Гостомель авіакомпанія «Антонов» перенесла свій операційний центр до аеропорту Лейпциг. Там зараз базується її флот із п’яти активних літаків Ан-124-100.



«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.


 



Джерело