За оцінками ЛМКП «Львівтеплоенерго», зношеність теплових мереж місцями сягає 70%.
Про це інформує пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com.
Ремонтні бригади ЛМКП «Львівтеплоенерго» відновлюють подачу гарячої води мешканцям Сихівського району, які досі були без гарячого водопостачання. Як пояснює директор теплопостачального підприємства Олександр Одинець, частинка мешканців Сихова же сьогодні ввечері отримають гарячу воду, а далі поступово, ділянками, подачу гарячої води відновлять всюди.
«Зараз ми розпочали заповнення водою мережі зворотного трубопроводу, і готуємо до заповнення подаючий трубопровід, де буквально в ці хвилини закінчуються останні зварювальні роботи. Відтак, частина мешканців Сихова вже сьогодні ввечері отримають гарячу воду, а далі поступово, ділянками, відновимо всюди. Гаряча вода на Сихові фактично зразу ж мала б бути хорошої якості, без забруднення.
Хочу наголосити, що на цій ділянці, через яку була затримка з відновленням гарячої води, проводились надзвичайно складні роботи. Перш за все, ми тут замінили 700 м магістрального трубопроводу великого діаметра і провели реконструкцію у трьох теплових камерах. Роботи також постійно ускладнювались погодними умовами, адже були дощові дні. Остання злива наробила нам клопоту. На глибині 3,5 – 4 м досить небезпечно працювати і в суху погоду, а через зливу обвалились береги траншеї, тож це теж вплинуло на терміни виконання робіт», – розповідає Олександр Одинець, директор ЛМКП «Львівтеплоенерго».
А загалом, за словами Олександра Одинця, ситуація із тепловими мережами Львова, які забезпечують гаряче водопостачання, є досить складною. Це зумовлено старінням трубопроводів, адже левова частка трубопроводів великого діаметра, які забезпечують теплом і гарячою водою Сихівський та Франківський райони від ТЕЦ-1, мають вік 40 і більше років. Жодний стальний трубопровід такого терміну не витримує.
«Ми щороку в інвестиційну програму нашого підприємства закладаємо кошти на заміну теплових мереж. Також міський бюджет інвестує кошти в такі роботи. Окрім того, ми постійно шукаємо додаткові можливості. Так, цього року половину робіт нам профінансували партнери з ЮНІСЕФ.
Для розуміння: щоб замінити всю теплову мережу у Львові потрібно близько 4 млрд грн одномоментно. Ми прекрасно розуміємо, що це неможливо в умовах війни і тих тарифах, які не коригуються з 2018 року. Саме тому ми поступово ремонтуємо найкритичніші ділянки в літній період, щоб стабільно пройти зимовий сезон», – пояснює директор ЛМКП «Львівтеплоенерго».
Нагадаємо, на пр. Червоної Калини, 46-50 ремонтні бригади ЛМКП «Львівтеплоенерго», замінило 700 м старої мережі, яка мала понад 40 років. На цій ділянці були часті пориви. А витік на магістральній тепломережі – це, автоматично, відключення від теплопостачання всього мікрорайону. Тому, замінивши її, Львівтеплоенерго забезпечить надійне теплопостачання мешканцям Сихова – а це приблизно до 120 тисяч мешканців Сихівського району, а також 16 шкіл, 11 дошкільних закладів, 3 медичних установи.
Додамо, що загальна довжина тепломереж у Львівській громаді становить 567 кілометрів. За оцінками ЛМКП «Львівтеплоенерго», зношеність мереж місцями сягає 70%. Адже значна частина труб була прокладена у Львові ще у 60-80-х роках минулого століття, і з того часу зазнавала лише часткової заміни.