Держава передбачила виплату працівникам об’єктів критичної інфраструктури, держслужбовцям, посадовим особам органів місцевого самоврядування, які отримали інвалідність після поранення/каліцтва/захворювання, пов’язаного з виконанням службових обов’язків у районах бойових дій чи в районах, що піддавалися бомбардуванням/авіаударам/ іншим збройним нападам.
Про це повідомляє Судово-юридична газета, покликаючись на інформацію з Мінсоцполітики, пише DailyLviv.com.
Держава передбачила одноразову грошову допомогу працівникам об’єктів критичної інфраструктури, держслужбовцям, посадовим особам органів місцевого самоврядування, які отримали інвалідність після поранення/каліцтва/захворювання, пов’язаного з виконанням службових обов’язків в районах бойових дій чи в районах, що піддавалися бомбардуванням/авіаударам/ іншим збройним нападам, держава забезпечує виплату одноразової грошової допомоги. Якщо ж людина загинула, – цю допомогу отримають члени сім’ї.
Одноразова грошова допомога призначається:
– працівникам об’єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування, які стали особами з інвалідністю у зв’язку з пораненням, каліцтвом, контузією або внаслідок захворювання, пов’язаних з виконанням посадових (службових, професійних) обов’язків у період військової агресії рф проти України в районах проведення воєнних (бойових) дій після 24 лютого 2022 року або в районах, що піддавалися після цієї дати бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам
або членам сім’ї, якщо людина загинула чи померла через описані вище трагічні обставини.
До членів сімей загиблих (померлих) осіб належать:
– діти, у тому числі усиновлені, зачаті за життя загиблої (померлої) людини та народжені після її смерті, а також діти, стосовно яких цю людину за її життя було позбавлено батьківських прав;
– один з подружжя, який пережив людину, яка загинула;
– батьки (усиновлювачі) загиблого чи загиблої, якщо вони не були позбавлені батьківських прав або їхні батьківські права були поновлені на час загибелі або смерті;
– внуки людини, яка загинула, якщо на момент її загибелі (смерті) їх батьки також загинули або померли;
– жінка (чоловік), з якою (з яким) людина, яка загинула, проживали однією сім’єю, навіть, якщо вони не перебували у шлюбі між собою (за умови, що цей факт встановлено рішенням суду, яке набрало законної сили);
– утриманці загиблої (померлої) людини, визначені Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
Величина допомоги:
1) особам з інвалідністю I групи – 800 тисяч гривень;
2) особам з інвалідністю II групи – 500 тисяч гривень;
3) особам з інвалідністю III групи – 200 тисяч гривень;
4) у разі загибелі (смерті) – 1 мільйон гривень.
Як отримати
Подати офлайн до територіального органу Пенсійного фонду України відповідну заяву про призначення і виплату допомоги і необхідні документи (їх повний перелік – у пункті 10 Порядку призначення виплат). Це можна зробити впродовж трьох років від дня виникнення права на допомогу.
Подати онлайн через вебпортал електронних послуг ПФУ. У такому разі до заяви додаються скановані копії документів, а для підписання використовується електронний підпис.
Якщо отримувачів допомоги кілька
Допомога виплачується рівними частками всім особам, які мають право на її призначення і виплату (якщо відсутнє інше особисте розпорядження померлого).
Якщо раніше – до набрання чинності Закону України про запровадження цієї грошової виплати – особа вже отримала одноразову страхову виплату чи одноразову компенсацію за шкоду життю та здоров’ю, заподіяну внаслідок військової агресії рф проти України, відповідно до інших нормативно-правових актів і в розмірі меншому, ніж передбачено цим Законом, вона має право на виплату різниці між сумою, визначеною цим Законом, та отриманою раніше сумою.