Президент Дуда наголосив, що це, «безсумнівно, була етнічна чистка, проведена спеціально для знищення польської громади на цих землях».
«В юридичному сенсі тут присутні ознаки геноциду у великих масштабах. І, звичайно, це питання потрібно порушувати», – сказав Дуда.
«Ми хочемо добросусідських відносин. Але ми також хочемо, щоб (українці – Ред.) дозволили нам віддати шану нашим могилам».
«Поляки знатимуть, що тут лежать їхні близькі, тут виявили їхні останки, тут є могила, тут вони можуть помолитися, тут запалити свічку, тут є місце пам’яті, яке шанують українці. На мою думку, цього достатньо», – сказав Анджей Дуда.
Нагадаємо, 4 червня Сейм Республіки Польща прийняв рішення встановити 11 липня днем пам’яті жертв «геноциду, вчиненого ОУН і УПА на східних територіях Другої Польської Республіки», тобто цьому дню надали нового статусу. Раніше це був «Національний день пам’яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої». В МЗС відреагували на це. Там вважають, що рішення Польщі суперечить духу добросусідських відносин між країнами.
На запрошення «Клубу експертів та експерток» науковець Ігор Галагіда розповідав «Твоєму місту» правду та міфи про Волинську трагедію, про 30 тисяч українських жертв того періоду, 20 тисяч з яких названі поіменно, чому Сагринь має стати новим символом українців, та пропонує конструктивний підхід у польсько-українській дискусії – не сперечатися, хто перший почав і хто винен. Читайте за посиланням.