У Львові не можуть сказати, коли точно приберуть МАФи з проспекту Чорновола

Частину кіосків вже демонтували.

фото: ЛМР


У Львові триває процес звільнення проспекту Чорновола від тимчасових споруд. Частину з них демонтували, коли приберуть решту – точно невідомо. Про це в коментарі «Твоєму місту» розповів заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач.


«По 13 МАФах прийнято рішення про перенесення, ще дві тимчасові споруди були просто вилучені, бо це були споруди так званого «Інтерпресу», — повідомив він.



За його словами, власники 13 законно встановлених кіосків самі звернулися з проханням про зміну локації. Наразі підприємці готують документи: укладають договори оренди, отримують паспорти прив’язки. Як тільки цей процес завершиться – споруди фізично перенесуть на інші ділянки. Після цього почнуться наступні етапи роботи над створенням пішохідного бульвару.


«Ми би хотіли, щоб це було якнайшвидше. Думаю, що за літо це треба зробити, не тягнути. Але давайте не будемо забігати наперед — це складний і чутливий процес», — зазначив Зубач.


Він додав, що паралельно місто вже готується до облаштування громадського простору на цій вулиці. Частину території, яка не перевантажена МАФами, планують впорядкувати вже найближчим часом — у співпраці з інвестором.


«Біля супермаркету «Арсен» вже зробили частину благоустрою — вона виглядає набагато краще. Хочемо ще одну ділянку впорядкувати згідно з проєктом», — підсумував Зубач.



До слова, роботи планують виконувати поетапно — від окремих відрізків до повного оновлення простору після звільнення ділянки від тимчасових споруд.


Нагадаємо, що частина проспекту Чорновола у Львові стане пішохідним бульваром з громадськими просторами. Ідея пішохідного бульвару на Чорновола з’явилась ще до повномасштабного вторгнення. Проєкт охоплює довжину 1,2 км. Передбачається облаштування пішохідної алеї, громадських просторів, а також забезпечені інклюзивні вимоги та демонтаж МАФів. На облаштування пішохідного бульвару не витрачатимуть кошти з міського бюджету. Проєкт поділили на сектори, і на кожен з них вже є відповідальний інвестор-підприємець, який візьме на себе фінансову складову.


Через цей проєкт місцеві підприємці пікетували під стінами Ратуші. Вони вимагали зупинити будівництво пішохідного бульвару на проспекті та не зносити МАФи.


Анастасія Лаврук




 



Джерело